Bolesna porażka Rosy w Słupsku

Koszykarze z Radomia bardzo dobrze rozpoczęli ten ważny pojedynek. Po trafieniu Mike'a Taylora było 2:7. W dalszej części gry goście utrzymywali nieznaczną przewagę. Kiedy zza linii 6,75 m trafił Łukasz Seweryn goście zbliżyli się na trzy oczka (15:18). Chwilę później było już 13:20, kiedy dwa rzuty wolne z powodzeniem egzekwował John Turek. Pierwsza kwarta zakończyła się siedmiopunktową wygraną Rosy (15:22).

W kolejnych minutach podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego stopniowo budowali przewagę. Najpierw z obwodu trafił Sokołowski, chwilę później dołożył Łukasz Majewski i było już 21:32. Dobrze funkcjonowała defensywa radomian, czego efektem było stosunkowo niewiele straconych punktów. Przyjezdni wystrzegali się również prostych strat. Tuż przed przerwą goście jeszcze powiększyli przewagę i po dwudziestu minutach prowadzili niemal różnicą dwudziestu oczek (29:48)!

Gospodarze ani myśleli się poddawać i świetnie rozpoczęli drugą połowę tego spotkania. Rosa grała w tym czasie źle i przez pięć minut nie potrafiła trafić do kosza! Energa za to zdobyła osiem oczek i zmniejszyła stratę (37:48). Niemoc strzelecką przełamał Robert Witka, który trafił z dystansu. Niestety, w kolejnych minutach dalej trwała dominacja miejscowych i przed ostatnią kwartą było 52:56. W trzeciej ćwiartce Rosa zdobyła zaledwie dziesięć punktów, a straciła dwadzieścia pięć!

W ostatniej kwarcie gospodarze nie zwolnili tempa. Dzięki konsekwentnej grze w ataku na niespełna trzy minuty przed końce spotkania zdołali doprowadzić do remisu (66:66), a następnie po "trójce" Karola Gruszeckiego wyjść na prowadzenie (69:66). Rosa łatwo się nie poddała, ale po kolejnym celnym rzucie za trzy punkty gospodarzy (72:69), szanse na zwycięstwo radomian spadły niemal do zera. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem koszykarzy ze Słupska 74:71.

Wyjazdowa porażka mocno skomplikowała sytuację Rosy w tabeli, gdyż radomianie nie mogą być jeszcze pewni zajęcia miejsca w czołowej czwórce na zakończenie rundy zasadniczej. Kolejny mecz Rosa Radom rozegra w niedzielę 26 kwietnia, kiedy to we własnej hali podejmować będzie Jezioro Tarnobrzeg.

Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom 74:71 (15:22, 14:26, 25:10, 20:13)
Rosa: Sokołowski 12, Taylor 12, Gibson 12, Majewski 11, Turek 8, Mirković 6, Witka 6, Adams 4
Energa Czarni: Gruszecki 16, Blassingame 13, Eziukwu 11, Nowakowski 8, Pasalić 7, Cesnauskis 7 Mokros 5, Borowski 4, Seweryn 3,