Wielki mecz Rosy! Mistrz Polski na kolanach!

Koszykarze Rosy Radom zagrali w niedzielny (15 lutego) wieczór we własnej hali wspaniały mecz i wypunktowali mistrza Polski, PGE Turów Zgorzelec wygrywając 90:73!

To było świetne widowisko w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zagrali kapitalne spotkanie i w pełni zasłużenie pokonali PGE Turów Zgorzelec.

Zespół mistrza Polski sprawiał wrażenie zmęczonego częstym graniem. Oprócz meczów rozgrywanych w ramach Tauron Basket Ligi podopieczni trenera Miodraga Rajkovicia rywalizują również na europejskich parkietach. To jednak w żaden sposób nie umniejsza niedzielnego sukcesu Rosy!

Zaczęło sie jednak nie najlepiej. Przyjezdni po minucie gry prowadzili siedmioma punktami (0:7). Radomianie szybko jednak zniwelowali stratę i potem toczyli wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Wydawało się, że kwarta otwarcia zakończy się wynikiem remisowym (20:20), ale praktycznie równo z syreną końcową, niemal z połowy boiska za trzy punkty trafił Mike Taylor!

Już na początku drugiej odsłony gospodarze osiągnęli pięciopunktową przewagę (27:22). Turów szybko jednak zniwelował straty i doprowadził do remisu (27:27) po trafieniu Aleksandra Czyża. Trzy minuty i dwadzieścia sekund przed przerwą tablica wskazywała wynik 36:35. Od tamtego momentu podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zdobyli jedenaście oczek tracąc zaledwie dwa. Po dwudziestu minutach prowadzili 46:37.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie padły dopiero po nieco ponad dwóch minutach gry, a ich autorem był Chris Wright (46:38). Kilka chwil później Michał Sokołowski przeprowadził jedną z najpiękniejszych akcji jakie można było zobaczyć ostatnio w hali MOSiR. Po przejęciu piłki pognał z nią przez całą długość boiska by zakończyć akcję przepięknym i widowiskowym wsadem! W dalszej fazie tej ćwiartki Rosa kontrolowała przebieg gry i przed ostatnią częścią gry prowadziła aż szesnastoma punktami (70:54).

Czwarta kwarta nie przyniosła wielkich zmian. Rosa grała mądrze punktując w kolejnych akcjach. W zespole Turowa szwankowała skuteczność co znacznie przeszkadzało w pogoni za rywalem. Ostatecznie po świetnym spotkaniu radomianie pokonali mistrza Polski 90:73.

Kolejny mecz Tauron Basket Ligi Rosa Radom rozegra dopiero 27 lutego na wyjeździe z Wikaną Startem. Przerwa w rozgrywkach spowodowana jest zaplanowanym na 19-22 lutego Final Eight Pucharu Polski.