Rosa rozbiła Polpharmę! (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Koszykarze Rosy Radom zdemolowali we własnej hali ekipę Polpharmy Starogard Gdański i wygrali aż 102:60!

Pomeczowe wypowiedzi i skrót meczu - TUTAJ

Przyjezdni tylko w pierwszej kwarcie byli równorzędnym rywalem dla radomian. W tej części gry rzucili nawet więcej punktów niż gospodarze (15:19). Od drugiej ćwiartki podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego włączyli jednak wyższy bieg. Najpierw po trafieniu Danny'ego Gibsona błyskawicznie dogonili przeciwników (19:19), a potem systematycznie powiększali przewagę. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 42:29, a równo z syreną końcową z dystansu trafił Gibson.

W drugiej połowie trwał koncert Rosy. Z każdą kolejną minutą miejscowi czuli się coraz pewniej i powiększali przewagę. Goście nie mieli argumentów, aby przeciwstawić się świetnie funkcjonującej radomskiej maszynie. Na dziesięć minut przed końcem było 71:38 i wtedy można było już zadać tylko jedno pytanie - z jak dużą przewagą radomianie zakończą to spotkanie. Ostatecznie Rosa wygrała różnicą 42 oczek deklasując Polpharmę.

Rosa Radom - Polpharma Starogard Gdański 102:60 (15:19, 27:10, 29:9, 31:22)
Rosa: Gibson 20, Turek 15, Zalewski 14, Jeszke 12, Mirković 9, Sokołowski 8, Majewski 6, Adams 6, Łączyński 5, Szymkiewicz 4, Schenk 3, Witka
Polpharma: Meier 13, Sapp 12, Ravenel 12, Blackmon 6, Lebiedziński 6, Sęk 5, Kukiełka 4, Robak 2, Długosz, Struski, Bochno, Strzelecki