Rosa rozprawiła się z Polfarmexem

Rosa Radom wygrała z Polfarmexem Kutno 86:59 na inaugurację sezonu 2014/2015 Tauron Basket Ligi. Beniaminek nie postawił wysoko poprzeczki radomianom.

Ekipa z Kutna w ubiegłym roku wygrała rozgrywki na zapleczu ekstraklasy. W niedzielnym (5 października) starciu z Rosą beniaminek nie miał jednak argumentów, aby przeciwstawić się radomianom.

Przed spotkaniem miały miejsce dwie miłe uroczystości. Najpierw pamiątkowe grawery otrzymali Kamil Łaczyński oraz Wojciech Kamiński, którzy uczestniczyli w eliminacjach i wywalczyli awans do EuroBasketu, a potem włodarze klubu podziękowali za grę Piotrowi Kardasiowi. Numer "5", z którym występował na parkiecie Kardaś został zastrzeżony.

Właściwie tylko na początku meczu Polfarmex był równorzędnym rywalem dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. Beniaminek Tauron Basket Ligi prowadził nawet 5:2 po trafieniu Michala Batki. Gospodarze jednak szybko opanowali sytuację i po dwóch celnych rzutach Johna Turka wyszli na czteropunktowe prowadzenie (13:9). Pierwsza ćwiartka zakończyła się wynikiem 18:15.

W drugiej kwarcie Rosa pokazała rywalom miejsce w szeregu. Miejscowi szybko odjechali z wynikiem i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Po trafieniach Turka, Danny'ego Gibsona i ponownie Turka było 37:20. Do przerwy Rosa prowadziła 43:25 i miała mecz pod kontrolą.

Trzecia część gry była nieco bardziej wyrównana, radomianie wygrali ją trzema oczkami (drugą kwartę Rosa zwyciężyła piętnastoma punktami!). Gospodarze nie musieli się nazbyt forsować, bowiem ich prowadzenie było bardzo okazałe.

Ekipa z Kutna nie była w stanie w żaden sposób przeciwstawić się dobrze dysponowanym gospodarzom. Wobec tego w ostatniej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Kiedy Kamil Łączyński podał przez praktycznie całą długość boiska do Urosa Mirkovicia, a temu nie pozostało nic innego jak wrzucenie jej do kosza, na tablicy wyników widniał rezultat 79:52. W ostatnich fragmentach gry szansę dostali młodzi zawodnicy - Daniel Szymkiewicz czy Jakub Schenk. I właśnie celny rzut tego drugiego zakończył niedzielne spotkanie.

W drugiej kolejce Rosa zagra na wyjeździe z zespołem Polski Cukier Toruń. Pojedynek rozegrany zostanie w niedzielę 12 października.

Rosa Radom - Polfarmex Kutno 86:59 (18:15, 25:10, 21:18, 22:16)