Udany rewanż Trefla nad Rosą

Dobra pierwsza połowa nie wystarczyła aby Rosa odniosła zwycięstwo nad Treflem Sopot. Radomianie przegrali we własnej hali 66:73 w przedostatniej kolejce ligi szóstek Tauron Basket Ligi.

Konferencja prasowa i skrót meczu - TUTAJ

W pierwszym spotkaniu tych drużyn w lidze szóstek, Rosa wygrała w Sopocie 84:73 co było uznane za niespodziankę. Rewanż w Radomiu podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego rozpoczęli bardzo dobrze. Od pierwszych minut radomianie mieli niewielką, kilkupunktową przewagę, którą jednak konsekwentnie utrzymywali, dzięki czemu pierwszą kwartę zakończyli pięciopunktowym zwycięstwem (23:18).

Druga ćwiartka również zaczęła się dobrze dla gospodarzy, którzy po nieco ponad pięciu minutach tej części gry prowadzili 32:18 zdobywając tym samym od stanu 20:18 dwanaście oczek z rzędu, nie tracąc przy tym żadnego! Miejscowi dobrze dzielili się piłką i utrzymywali niezłą skuteczność rzutów z gry (po pierwszej kwarcie 61,5%, po drugiej 51,7%), co dało im do przerwy dziesięciopunktową zaliczkę. W pierwszej połowie Rosa była na prowadzeniu przez prawie 18 minut, a Trefl zaledwie przez 24 sekundy.

Po przerwie coś się jednak w zespole z Radomia zacięło. Goście poprawili zdecydowanie skuteczność rzutową co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Co prawda po trafieniach Jakuba Dłoniaka i Kima Adamsa było jeszcze 52:42, ale już cztery minuty później Yemi Gadri-Nicholson doprowadził do remisu (54:54) a zaraz potem Trefl objął prowadzenie. Jak się potem okazało, nie oddał go już do samego końca wygrywając także ostatnią kwartę.

Po tej kolejce wiadomo już, że przeciwnikiem Rosy w ćwierćfinale Tauron Basket Ligi będzie Anwil Włocławek. bowiem podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zakończą ligę szóstek co najmniej na piątym miejscu.

Rosa Radom - Trefl Sopot 66:73 (23:18, 17:12, 16:28, 10:15)
Rosa: Dłoniak 17, Majewski 15, Adams 10, Jeszke 10, Lucious 4, Witka 3, Zalewski 3, Łączyński 2, Sobuta 2, Kardaś
Trefl: Leończyk 14, Jeter 10, Waczyński 9, Majstorović 8 (1), Buterlevicius 8  Gadri-Nicholson 8, Michalak 6, Vasiliauskas 4, Roszyk 3 (1), Stefański 3, Brembly