Koszykówka Radom, mecze koszykówki w Radomiu Rosa przegrała u siebie ze Zniczem - Koszykówka - Co za dzień
baner

Rosa przegrała u siebie ze Zniczem

Wbrew oczekiwaniom Rosa Radom poległa we własnej hali ze Zniczem Basket Pruszków. Radomscy koszykarze rozczarowali. Nie zdołali pokonać ligowego średniaka.

Rosa Raom musiała uznać wyższość graczy z PruszkowaGoście od samego poczatku spotkania dominowali na parkiecie. Radomianie grali w obronie fatalnie. Czego doskonałym przykładem był m.in. stan 2:11 dla Znicza rzecz jasna. Dobrze rzuty za 3 punkty, i dobra gra pod koszem Rosy sprawiły, że gospodarze stracili 32 punkty w ciągu 10 minut. Podopieczni Piotra Ignatowicza nieco się poprawili w drugiej kwarcie. Dobra gra Kardasia i Cetnara sprawiła, ze jeszcze przed przerwą radomianie mogli dogonić rywali.
W trzeciej odsłonie gry Rosa wreszcie dogoniła gości. Na dodatek za przekroczenie limitu fauli z boiska musieli zejść podstawowi gracze z Pruszkowa: Andrzej Misiewicz i Adam Suliński. Jednak właśnie w tym okresie gry radomianie non stop pudłowali przy rzutach wolnych. Jednak po trzeciej kwarcie to gospodarze prowadzili. Gracze Rosy razili nieskutecznością
Ostatnia część meczu jednak należała do gości. Co prawda ostatecznie padł remis i potrzebna była dogrywka, ale trzeba podkreślić dobrą grę Dominika Czubka ze Znicza, który wziął ciężar gry na siebie i pokazał co to znaczy skuteczność. Stan rywalizacji po dogrywce zakończył się wynikiem 91:103 dla Pruszkowa.

ROSA RADOM – ZNICZ PRUSZKÓW 91:103 (21:32, 21:15, 21:13, 21:23, d. 8:20)
Rosa: Kardaś 17 (5), Kosiński 9, Donigiewicz 8, Radke 8, Nikiel 6 oraz Zalewski 16 (2), Wiekiera 11 (3), Pisarczyk 6, Cetnar 5, Glapiński 3, Podkowiński 2.
Znicz: Bonarek 20 (1), Suliński 13 (3), Szumełda-Krzycki 10 (1), Misiewicz 10 (1), Matuszewski 8 (1) oraz Czubek 31 (5), Malewski 8, Potraski 3, Osiakowski 0.

red. P J, źróło: radomsport.pl

Polecany artykuł

Mistrzostwa Polski w Radomiu Od środy do niedzieli w Radomiu rozgrywane będą koszykarskie mistrzostwa Polski juniorów do...