Koszykówka Radom, mecze koszykówki w Radomiu Rosa zwycięża pod wodzą Karola - Koszykówka - Co za dzień
baner

Rosa zwycięża pod wodzą Karola

Udany debiut ligowy nowego szkoleniowca ROSY

ROSA pokonała Krosno fot. G MBeniaminek z Krosna musiał uznać wyższość ROSY Radom, która po pucharowym zwycięstwie, wygrała pod wodzą Karola także w lidze. Teraz przyjdzie czas na pierwszą wygraną przed własną publicznością, która miejmy nadzieję stanie się faktem 14 grudnia. Wtedy to ROSA zagra następny mecz ligowy, przyszły weekend 10-11 grudnia to czas pauzy naszej drużyny.

Przedostatnia drużyna w tabeli zagrała dość ambitnie. Mecz od samego początku był nerwowy. Przewaga ROSY była duża. Dobra postawa radomskiej drużyny, została przełamana dopiero poprzez obronę strefową w drugiej kwarcie. Co dało beniaminkowi z Krosna zamierzony efekt.

Trzecia odsłona meczu to dobra skuteczność ROSY, która wygrała to starcie 29:13. Ta część meczu była bardzo istotna, przesądziła ona o losach spotkania.

Dodatkowo radomianie wygrali, dzięki bardzo dobrej grze na obu tablicach. ROSA w tym elemencie po prostu zmiotła gospodarzy 20:51 (4:18 w ataku). Ponadto Hubert Radke (14 punktów i 15 zbiórek) oraz Tomasz Pisarczyk (12 punktów i 11 zbiórek) zdobyli double-double.

A oto pomeczowy komentarz trenera radomskiej ROSY:

Trener Mariusz Karol: "Wygraliśmy trudny mecz, bo wszyscy odczuwaliśmy jakieś napięcie związane chyba z tym, żeby dobrze zacząć, lub żeby po prostu ten mecz wygrać. Przeciwnik był od nas słabszy, ale zarazem bardzo niewdzięczny. Wiadomo, że jak się nie ma już nic do stracenia, to startuje się z innego pułapu, z większą swobodą i z dużą zadziornością. Obrona strefowa gospodarzy wybiła nas z dobrego rytmu, a głównie za sprawą naszej fatalnej dyspozycji rzutowej oddaliśmy prowadzenie. Skuteczność przyszła dopiero po przerwie, gdzie w krótkim czasie znacznie odjechaliśmy przeciwnikowi. Od tego momentu kontrolowaliśmy już przebieg wydarzeń na parkiecie i krótko mówiąc mecz był zamknięty. W tej dużej liczbie przewinień myślę, że połowa była zupełnie niepotrzebnych. Ale taka jest cena jeśli na drużynie chce się wymusić zaangażowanie oraz wyższą i aktywniejszą obronę. Myślę, że minie jeszcze kilkanaście dni, może jeszcze dwa mecze zanim zawodnicy zrozumieją o co tak na prawdę mi chodzi. Nie wszystkie założenia nam niestety dziś wyszły, w porównaniu z meczem pucharowym. Cieszy mnie jednak bardzo dobra postawa na obu tablicach, gdyż był to kolejny element, który dołożyliśmy w stosunku do meczu poprzedniego. Był to zatem nasz kolejny krok do przodu."

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno vs ROSA Radom 65:76
(12:18, 22:12, 13:29, 18:17)

MOSiR: Oczkowicz 15 (3), Pluta 14 (1), Piotrkowski 12 (1), Kamecki 6, Partyka 6 oraz Pieloch 6 (2), Kamiński 4, Puścizna 2.

ROSA: Zalewski 12 (3), Kardaś 12 (2), Wiekiera 6, Nikiel 5, Kosiński 3 (1) oraz Radke 14 (1) i 15 zbiórek, Pisarczyk 12 i 11 zbiórek, Donigiewicz 10, Podkowiński 2, Cetnar 0.

red. P J, źródło: rosasport.pl

Polecany artykuł

Mistrzostwa Polski w Radomiu Od środy do niedzieli w Radomiu rozgrywane będą koszykarskie mistrzostwa Polski juniorów do...