Rosa nie przerwała dobrej serii Startu

Będący w ostatnim czasie w bardzo dobrej formie Start Gdynia pokonał na własnym parkiecie Rosę Radom 76:70 w szóstym spotkaniu II etapu rozgrywek Tauron Basket Ligi. Radomianie przez cały mecz musieli gonić wynik. W czwartej kwarcie wyszli nawet na prowadzenie, jednak ostatecznie to gospodarze byli górą.

Rosa jechała do Gdyni z dużymi nadziejami i chęcią powiększenia przewagi w tabeli nad drugim z beniaminków Tauron Basket Ligi. Po dzisiejszym meczu to jednak gdynianie podtrzymali swoją passę zwycięstw. Wcześniej wygrywali AZS-em Koszalin, Kotwicą Kołobrzeg i Polpharmą Starogard Gdański. W meczu z Rosą potwierdzili swoją dobrą dyspozycję.

Radomianie skomplikowali sobie nieco sytuację w kontekście walki o dziesiąte miejsce w tabeli. Start po zwycięstwie nad Rosą zrównał się z ekipą z Radomia liczbą punktów i bilansem zwycięstw i porażek.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego. Gospodarze zakończyli kwartę otwarcia ze znaczną przewagą (28:19) Odtąd przyjezdni musieli gonić wynik. W drugiej części gry Rosa już się przebudziła i zagrała dużo lepiej zarówno w ofensywie jak i defensywie, dzięki czemu na przerwę schodziła tylko z trzypunktową stratą. Na początku drugiej połowy radomianie toczyli wyrównaną walkę. Na niecałe osiem minut przed końcem ekipa z Radomia wyszła na prowadzenie (63:64). To zwiastowało ciekawą i emocjonującą końcówkę. Tak właśnie było, bowiem obie ekipy walczyły punkt za punkt. Po celnym rzucie wolnym Slavisy Bogavaca było 71:70 dla Startu. Potem do kosza trafił Grzegorz Mordzak. W odpowiedzi, niestety dla Rosy, nieskuteczny był Ronald Dorsey, a chwilę później faulował Hubert Radke. Jeden z dwóch wolnych celnie egzekwował Tomasz Andrzejewski, który 25 sekund później trafił jeszcze z gry (76:70). W ostatnich sekundach radomianie nie byli już w stanie zniwelować straty.

W niedzielę Rosę czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zagrają z Polpharmą Starogard Gdański.

Start Gdynia - Rosa Radom 76:70 (28:19, 15:21, 18:15, 15:15)
Start: Wojdyła 25, Malczyk 12, Jankowski 12, Kucharek 6, Rothbart 5, Andrzejewski 5, Kowalczyk 4, Mordzak 4, Pełka 3, Mokros 0
Rosa: Wise 15, Bogavac 15, Dorsey 12, Jarmakowicz 9, Kardaś 6, Zalewski 5, Adams 4, Radke 3, Montgomery 1, Cupković 0