Kontrowersyjna porażka Centrum

"Centralni" zakończyli piękną przygodę w mazowieckim Pucharze Polski na ćwierćfinale. Lepsi od radomian okazali się obrońcy trofeum - Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Goście wygrali w Radomiu 5:1, ale spory wkład w wysoką wygraną Świtu miał sędzia z Warszawy. W pierwszej połowie meczu arbiter wyrzucił z boiska Kacpra Jedynaka, przez co nasza drużyna musiała przez ponad 45 minut radzić sobie w dziesiątkę przeciwko trzecioligowcom.

Świt szybko objął prowadzenie. Już w piątej minucie gry do bramki trafił Kamil Wolski. Radomianie nie złożyli jednak broni i mogli błyskawicznie wyrównać, ale Robert Grylak nie trafił czysto w piłkę. W końcówce pierwszej połowy sędzia nie dostrzegł faulu na Igorze Tworku, a "Centralni" stracili szansę na odwrócenie losów meczu. Tuż przed przerwą szansę zmarnował Kacper Wnuk, a chwilę później po kontrowersyjnej żółtej kartce boisko opuścił Jedynak. Podopieczni Dariusza Różańskiego znaleźli się w kiepskiej sytuacji.

Tuż po przerwie Świt trafił po raz drugi. W 51. minucie gry Marcin Kozłowski przelobował bramkarza radomskiego zespołu strzałem z dystansu. Kilka minut później sędzia wskazał na "wapno" dla Centrum. Po zagraniu piłki ręką do piłki podszedł Kacper Wnuk, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Świtu. Od tamtej pory do głosu dochodzili jednak jedynie grający w przewadze goście. W 80. minucie meczu Krystian Pałczyński podwyższył wynik spotkania zdobywając bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a pięć minut później po raz drugi skierował piłkę do siatki. Na zakończenie, w 90. minucie gry, Centrum dobił Michał Steć.

Centrum Radom - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:5 (0:1)
Bramki: Wnuk (60' rzut karny) - Wolski (5'), Kozłowski (51'), Pałczyński (80', 85'), Steć (90')

Centrum: Bochniewski - Wiatrak, Siwak (73' Kasprzyk), Budzinski, Grylak, Jedynak, Strzelecki, Blank, Tworek, Majewski (30' Wnuk), Tworzewski.