IV liga. Wygrana Radomiaka II, grad bramek w meczach Energii i Oskara

Kapitalne spotkanie obejrzeli kibice w Grodzisku Mazowieckim. Mecz na szczycie przyniósł sześć bramek, pogoń za wynikiem i ostateczne zwycięstwo... Pogoni. Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie po strzale głową z bliskiej odległości Michała Borychowskiego. Podobnie padł drugi gol, także strzelony przez tego zawodnika, kiedy to po stałym fragmencie gry nie miał sobie równych w polu karnym. Błyskawicznie trzeciego gola dołożył duet Grabowski-Strzałkowski. Przed przerwą goście zdołali jednak zdobyć bramkę, kiedy po faulu na Damianie Kołtunowiczu rzut karny wykorzystał Mariusz Moskwa. Po zmianie stron przysuszanie mogli bardzo szybko nawiązać kontakt z rywalem, ale obrońcy uratowali Pogoń wybijając piłkę z linii bramkowej. Gospodarze na przewagę Oskara odpowiedzieli jednak czwartym golem, "zabijając" mecz. Drużynę z Przysuchy stać było już tylko na zdobycie drugiego gola. Tomasz Zagórski trafił do siatki po drugiej asyście Damiana Kołtunowicza.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Oskar Przysucha 4:2 (3:1)
Borychowski (9', 31'), Strzałkowski (35'), Grabowski (67') - Moskwa (45'), Zagórski (79')

Oskar: Bochniewski - Bojek (86' Kapusta), Moskwa, Walasek (43' Kępka), Nkwana - Sapieja (60' Włodarczyk), Zagórski, Okachi, Nowosielski (60' Kubryn) - Janiszewski, Kołtunowicz

Mecz Energii Kozienice z Mszczonowianką to prawdopodobnie najbardziej szalone spotkanie minionego weekendu w Polsce. Goście bardzo szybko objęli prowadzenie, ale na gola czołowego snajpera ligi, Piotra Cudnego, szybko odpowiedział najlepszy strzelec kozieniczan - Daniel Ciupiński. Napastnik Energii szybko dołożył dwa kolejne gole i gospodarze prowadzili 3:1. Przed przerwą Mszczonowianka zdołała jeszcze nawiązać kontakt. Z kolei po przerwie show dał Mateusz Białek. Rezerwowy zawodnik Mszczonowianki odmienił losy gry, strzelając hattricka. Nie pomógł nawet czwarty gol Ciupińskiego. Warto także odnotować powrót do gry Bartłomieja Książka, który zimą uległ groźnemu wypadkowi drogowemu.

Energia Kozienice - Mszczonowianka Mszczonów 4:5 (3:2)
Ciupiński (19', 25' rzut karny, 35', 72' rzut karny) - Cudny (9'), Janik (39'), Białek (48', 81', 88')

Energia: Różański - Wasilewski, Lament, Kędra, Szary - Czerwiński (81' Luśtyk), Kalinka (84' Książek), Wójcik (77' Sekuła), Grot, Kołodziejczyk - Ciupiński

LKS Promna bardzo szybko poległ w starciu z MKS-em Piaseczno. Podopieczni Pawła Potenta stracili dwie bramki w siedem minut i nie zdołali już nawiązać walki z rywalami.

LKS Promna - MKS Piaseczno 0:2 (0:2)
Bramki: Kacperkiewicz (sam. 2'), Orłowski (7')

Promna: Prasek - Skowroński, Janiszewski, Bykowski, Kulej, Orłowski, Strus, Adamczyk, Kacperkiewicz, Skoczylas, Trzaska.

Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Macieja Kokoszy odniósł Radomiak II Radom. Rezerwy "Zielonych" bardzo szybko objęły prowadzenie po bramce Jakuba Rolinca. W drugiej połowie Czech był faulowany w polu karnym, ale golkiper Raszyna obronił strzał Petera Mazana z 11 metrów. Tuż przed końcem meczu piłkę do własnej bramki skierował Kacper Wiatrak. Radomianie zdołali jednak odpowiedzieć za sprawą Karola Kucharskiego, który najwyżej wyskoczył w polu karnym po rzucie rożnym.

Radomiak II Radom - KS Raszyn 2:1 (1:0)
Bramki: Rolinc (14'), Kucharski (90') - Wiatrak (sam., 89')

Radomiak: Kochalski - Wieczorek, Kucharski, Wiatrak, Białogłowicz, Nowakowski (90' Makowski), Witkowski, Filipowicz, Winsztal, Mazan (70' Stępień), Rolinc

Kolejne pewne zwycięstwo odniosła Pilica Białobrzegi. Białobrzeżanie po przerwie wbili dwie bramki Orłowi Unin, wywożąc trzy punkty z terenu przedostatniego klubu w lidze.

Orzeł Unin - Pilica Białobrzegi 0:2 (0:0)
Skałbania (53'), Kucharczyk (74')

TERMINARZ

Sobota, 13 kwietnia

Błonianka - Mazur Karczew 4:2 (0:2) Brewczyński (57'), Gregorowicz (62'), Jarczak (69'), Sieński (79') - Pasik (4'), Raszka (16')
Wilga Garwolin - Sparta Jazgarzew 1:1 (0:1) Papiernik (78') - Bobowski (27')
Perła Złotokłos - Znicz II Pruszków 2:2 (0:1) Włodarczyk (87', 90') - Chałas (9', 55')