IV liga. Wpadka Pilicy, show Oskara, derby na remis

Niespodziewaną porażkę ponieśli piłkarze Pilicy Białobrzegi. Mszczonowianka, prowadzona przez byłego trenera Pilicy, Macieja Śliwowskiego, wygrała 3:0 i przeważała przez całe spotkanie. Przyjezdni strzelili gola "do szatni", a w drugiej połowie dobili białobrzeżan. Wicelider odpowiedział tylko jednym golem, Marcina Rawskiego z rzutu karnego. Pilica traci już pięć punktów do lidera z Grodziska Mazowieckiego.

Pilica Białobrzegi – Mszczonowianka 1:3 (0:1)
Rawski (81' rzut karny) - Cudny 3

Efektowny popis gry ofensywnej dali podopieczni trenera Marcina Sikorskiego. Sparta Jazgarzew broniła się do przerwy, ale potem skapitulowała. W trzy minuty piłkarze Oskara strzelili trzy gole, a dziesięć minut później dobili rywala, który po tej porażce spadł do strefy spadkowej tabeli. Co ciekawe, w trzecim kolejnym meczu z rzędu bramkę na koncie zapisali Damian Kołtunowicz i Przemysław Śliwiński. Oskar utrzymał trzecią pozycję w tabeli i zrównał się punktami z Pilicą Białobrzegi.

Oskar Przysucha – Sparta Jazgarzew 4:0 (0:0)
Kornacki (57'), Kołtunowicz (58'), Madej (60'), Śliwiński (70')

Oskar: Domański - Lech (78' Włodarczyk), Kępka (73' Zieliński), Moskwa, Kornacki (73' M. Gil) - Lewiński (83' Skalski), Najdzik, Zagórski (70' Bouchniba), Kołtunowicz (82' Kapusta) - Madej, Śliwiński

Mnóstwo sytuacji i tylko dwa gole. W derbach regionu Radomiak II zremisował z Energią Kozienice 1:1. Dla gości było to przetarcie przed środowym finałem Mirax Pucharu Polski, który także rozegrany zostanie na stadionie MOSiR-u. Więcej na ten temat w linku poniżej.

Radomiak II Radom – Energia Kozienice 1:1 (1:0)
Rolinc (18') - Grot (81')

Radomiak II: Bielikow - Kucharski, Świdzikowski, Suchanek (81' Hodowany), Pietroń, Winsztal, Filipowicz, Wiatrak, Nowakowski, Nowosadko, Rolinc (70' Stępień)

Energia: Różański - Szary (68' Osiak), Lament, Kedra, Wasilewski - Wójcik, Grot - Książek (87' Sobolewski), Bogacz, Kołodziejczyk - Ciupiński.

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze LKS-u Promna. Podopieczni trenera Pawła Potenta wygrali z Orłem Unin w meczu drużyn walczących o utrzymanie. Tym samym klub z Promnej znalazł się na 12. miejscu w tabeli z trzema "oczkami" przewagi nad strefą spadkową. Beniaminek ligi do przerwy przegrywał już 0:2, choć przyjezdni mieli jeszcze więcej dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Po zmianie stron Orzeł nawiązał kontakt, ale to Promna dowiozła korzystny wynik do końca.

Orzeł Unin – LKS Promna 1:2 (0:2)
Parzyszek (')Oparcik (21'), Zawisza (40')

Promna: Prasek - Kacperkiewicz, Dubina, Dąbrowski, Skowroński, Trzaska, Gromski, Zawisza, Sadzik (65' Pryciak), Orłowski (78' Bykowski), Oparcik (55' Gil).

TERMINARZ

Sobota, 20 października

Znicz II Pruszków – MKS Piaseczno 3:0 (1:0) Faliszewski (23'), Rybak (62'), Kinast (77')
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Błonianka 1:0 (0:0) Jaroń (68')
Mazur Karczew – KS Raszyn 6:1 (2:1) Raszka (11', 38', 49', 85'), Pielak (58'), Staluszka (67') - Popis (26')

Niedziela, 21 października

Perła Złotokłos – Wilga Garwolin 0:3 (0:2) Paszkowski (11'), Talar (29'), samobójcza (58')