IV liga. Sensacje w Kozienicach i Falęcicach!

Trener Paweł Potent odegrał się na swoim dawnym klubie. Podopieczni tego szkoleniowca ograli rezerwy Radomiaka w ligowej konfrontacji, mimo że to "Zieloni" byli zdecydowanym faworytem meczu. Gospodarze objęli prowadzenie po ok. pół godzinie gry, a rezerwowy skład Radomiaka był zupełnie bezradny. Goście, mimo że całą drugą połowę na boisku spędził Simon Colina, a w końcówce gry na pomoc ruszył nawet Rafał Makowski, po raz kolejny rozczarowali na wyjeździe. Dla LKS-u Promna derbowa wygrana będzie niezwykle ważna w kontekście walki o utrzymanie.

LKS Promna - Radomiak II Radom 1:0 (1:0)
Kacperkiewicz (29')

Radomiak II: Bielikow - Wiatrak, Kokosza, Markiewicz, Nowosadko (70' Imiołek), Nowakowski (77' Makowski), Kozakiewicz (88' Wołczyński), Stępień (46' Colina), Hodowany, Winsztal, Sokół

Ogromną sensację sprawiła Energia Kozieniczanie. Podopieczni trenera Grzegorza Seremaka ostatni domowy mecz wygrali jeszcze w... poprzednim sezonie. Pierwszą domową wygraną w bieżących rozgrywkach zanotowali przeciwko niepokonanej dotychczas Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Lider poległ w Kozienicach, mimo że mecz przebiegał pod jego dyktando. Pierwsza połowa to niemal solowy popis gości, którzy raz za razem nacierali na bramkę Energii. Niewiele było jednak stuprocentowych szans dla Pogoni, a jeśli takowe już były, to świetnie spisywał się Różański. Po zmianie stron gospodarze niespodziewanie otworzyli wynik meczu. W polu karnym odnalazł się Bartłomiej Książek, który bez problemy umieścił piłkę w bramce. Bramka sprawiła, że kozieniczanie jeszcze szczelniej się bronili, ale Pogoń nie przestała atakować. Pośpiech i ofensywna gra sprawiła, że Energia miała jeszcze dwie świetne okazje do strzelenia bramki. Najpierw jednak w sytuacji sam na sam świetnie zachował się Sebastian Przyrowski, a potem sytuację uratowali obrońcy, którzy wybili piłkę z linii. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Energia Kozienice - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (0:0)
Bramka:
Książek (53')

Energia: Różański - Wasilewski, Lament, Szary, Kedra, Kolodziejczyk, Sobolewski, Czerwinski, Osiak, Książki, Ciupinski

Zgodnie z zapowiedziami, trening strzelecki urządzili sobie piłkarze Oskara Przysucha. Przysuszanie rozgromili Perłę Złotokłos 7:0. Już do przerwy Oskar wysoko wygrywał z niżej notowanym rywalem. W przerwie trener Marcin Sikorski zdecydował się na kilka zmian, dając szansę rezerwowym. Ci wykorzystali swoją szansę i dobili czerwoną latarnię ligi, która w tym sezonie nie zdołała jeszcze ugrać chociażby punktu.

Oskar Przysucha - Perła Złotokłos 7:0 (4:0)
Moskwa (19', 45'), Śliwiński (42'), Lewiński (45'), Madej (64'), Kołtunowicz (66', 89')

Oskar: Domański (46' Wieczorek) - Najdzik, Kępka, Moskwa, Lewiński, Lech (46' Włodarczyk), Bojek, Kornacki, Madej, Bouchniba, Śliwiński

Pilica Białobrzegi nie wykorzystała wpadki Pogoni Grodzisk Mazowiecki i straciła punkty w Karczewie. Wynik być może nie byłby tak zaskakujący, gdyby nie fakt, że przez większość drugiej połowy gospodarze musieli radzić sobie w "dziesiątkę". Pilica objęła prowadzenie, ale do wywiezienia z Karczewa kompletu punktów zabrakło jej dosłownie kilku minut. Mazur wyrównał w doliczonym czasie gry. Podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego zmniejszyli straty do lidera do dwóch punktów, ale nie mogą być z siebie zadowoleni.

Mazur Karczew - Pilica Białobrzegi 1:1 (0:0)
Raszka (90') - Kucharczyk (51')

TERMINARZ

Sobota, 13 października

Błonianka Błonie - Wilga Garwolin 3:2 (1:2) Bartoszewicz (14'), Sieński (55'), Gregorowicz (90') - samobójcza (41'), Kozikowski (45')
MKS Piaseczno - Orzeł Unin 6:1 (3:1) Cetra (17'), Bawolik (26'), Obłuski (43'), Orłowski (56'), Ślęzak (68', 76') - Korgul (21')
Mszczonowianka - Znicz II Pruszków 1:1 (0:0) Dylewski (51') - nieznany (48')
Sparta Jazgarzew - KS Raszyn 0:4 (0:3) Kudelski (22'), Prażuch (28'), Patejuk (31', 68')