IV liga. Radomiak znów gromi, derby dla Oskara

Rezerwy Radomiaka Radom nie dały szans beniaminkowi rozgrywek z Unina. Tym razem obyło się bez strzeleckich popisów Patryka Winsztala, ale zwycięstwo "Zielonym" zagwarantowali piłkarze pierwszego zespołu. Wynik meczu błyskawicznie otworzył Łukasz Pietroń, który już w pierwszej minucie pokonał bramkarza drużyny gości. Później do bramki trafił Czech Jakub Rolinc, a po nieco ponad pół godzinie gry Karol Hodowany dołożył kolejnego, niezwykle efektownego gola. Na kolejne gole trzeba było długo czekać, mimo że Radomiak II dominował od pierwszej do ostatniej minuty. Dopiero w końcówce spotkania wynik meczu ustalił Adrian Nowosadko, który strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie. W meczu z Orłem Unin trener Maciej Lesisz desygnował do gry aż jedenastu młodzieżowców, co pokazuje, że mimo wsparcia z "jedynki", ważną rolę w rezerwach odgrywają - zgodnie z planem - zdolni zawodnicy z młodszych roczników. Obecnie "Zieloni" plasują się na fotelu lidera czwartej ligi z dorobkiem sześciu punktów i bilansem bramkowym 10:0.

Radomiak II Radom - Orzeł Unin 4:0 (3:0)
Bramki: Pietroń (1'), Rolinc (25'), Hodowany (34'), Nowosadko (89')

Radomiak II: Bielikow - Hodowany (87' Winerowicz), Wiatrak, Kucharski, Nowosadko, Filipowicz (59' Śwircz), Winsztal (74' Kuba), Markiewicz, Grygiel, Pietroń (46' Makowski), Rolinc (46' Ciupak)

W regionalnych derbach Energia Kozienice podejmowała Oskara Przysucha. Wynik meczu już w czwartej minucie gry otworzył Mariusz Moskwa, który pewnie wykonał "jedenastkę". Rzut karny dla ekipy Marcina Sikorskiego wywalczył Michał Bojek, który został powalony w polu karnym. Bramka w pierwszych minutach "ustawiła mecz", ale gospodarze nie odpuszczali. Jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania zaciętymi atakami. W ostateczności udało im się jednak wywalczyć "tylko" siedem rzutów rożnych. Po zmianie stron Energia wciąż napierała, ale niezmiennie jedyną statystyką, którą udało jej się poprawić były kornery (szybko zrobiło się ich aż 12). Szansę na odwrócenie losów rywalizacji gospodarze mieli w 69. minucie meczu. Mariusz Moskwa tym razem faulował we własnej "szesnastce", a do rzutu karnego podszedł Mateusz Wójcik. Jego strzał wyczuł jednak Michał Domański, który uratował trzy "oczka" dla gości. Ekipa Marcina Sikorskiego miała jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, ale nie udało się jej wykorzystać. Ostatecznie przysuszanie powinni być zadowoleni z kompletu punktów. Mniej zadowoli mogą być jednak z powodu czerwonej kartki dla Adama Najdzika, który w doliczonym czasie gry wyleciał z boiska za drugie "żółtko".

Energia Kozienice - Oskar Przysucha 0:1 (0:1)
Bramki: Moskwa (4', rzut karny)
Czerwona kartka: Adam Najdzik (90+4', za drugą żółtą)

Oskar: Domański - Lech, Kępka, Moskwa, M. Gil - Lewiński, Najdzik, Zagórski (62' Bouchniba), Bojek (72' Kołtunowicz) - Madej (83' Włodarczyk), Śliwiński (55' Sapieja)

Energia: Baranowski - Wasilewski (89' Łukaszuk), Grot, Kędra, Szary - Kołodziejczyk (87' Karaś), Wójcik (75' Sobolewski), Czerwiński (69' Lament), Osiak (83' Strzelczyk), Książek (63' Bogacz) - Ciupiński

Po świetnej inauguracji tempa Sparcie nie dotrzymał LKS Promna. Tym razem podopieczni Pawła Potenta ulegli rywalom 0:3. Goście podrażnieni wtopą w pierwszej kolejce szybko ruszyli do ataków i już po upływie ośmiu minut prowadzili 2:0. Udział przy dwóch bramkach zaliczył Olaf Kubat, który najpierw trafił do siatki, a następnie dograł piłkę do Mateusza Kellera. Po przerwie drugie trafienie dołożył Keller, a Zurab Aludauri, który asystował przy pierwszym golu dla Sparty, ustalił wynik spotkania.

LKS Promna - Sparta Jazgarzew 0:4 (0:2)
Bramki: Kubat (3'), Keller (8', 52'), Aludauri (81')

Promna: Prasek - Sadzik, Dąbrowski, Skowroński (46' R. Gil), Bykowski, Oparcik, Kulej, Pryciak, Kasperkiewicz, Dubina, Trzaska
Sparta: Imiołek, Zając (86' Lubański), Ryś, Jaskólski, Senderski, Wójcik, Berliński, Kubat (88' Florczyk), Bobowski (83' Mich), Aludauri (83' Głowacki), Keller (60' Siudak)

WYNIKI

Perła Złotokłos - Mszczonowianka Mszczonów 0:4 (0:1) Cudny (38'), Białek (59'), Dylewski (65'), Gliński (75')
Błonianka - KS Raszyn 1:1 (1:1) Jarczak (9') - Prażuch (51', rzut karny) - w 50. minucie Radosław Bartoszewicz (Błonianka) nie wykorzystał rzutu karnego.