IV liga. Pogrom Pilicy, przełamanie Radomiaka II

Lider tabeli, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, powiększył przewagę nad goniącym go peletonem do 10 punktów. Pogoń uczyniła to... nie wychodząc nawet na boisko. Orzeł Unin zrezygnował z wyjazdu do Grodziska, oddając gospodarzom walkowera. Ostatnie wyniki grodziszczan (6:0, 6:0, 7:0) musiały mocno zdeprymować rywali.

Po raz pierwszy w tym sezonie kibice z Kozienic zobaczyli remis Energii na własnym stadionie. Na zakończenie tegorocznego grania gospodarze podzielili się punktami z beniaminkiem rozgrywek, KS Raszyn. Podopieczni trenera Grzegorza Seremaka mogą być z tego wyniku połowicznie zadowoleni. Z jednej strony goście po przerwie nie wykorzystali rzutu karnego (konkretniej nie zrobił tego Sylwester Patejuk), z drugiej piłkarze z Raszyna w ostatnim kwadransie musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Artura Sieradzkiego.

Energia Kozienice - KS Raszyn 1:1 (1:1)
Lament (36') - Kędroń (24')

Energia: Różański - Wasilewski, Lament, Kędra, Grot, Kołodziejczyk, Szary, Wójcik, Czerwiński, Książek, Ciupiński

Nieoczekiwany pogrom obejrzeliśmy w starciu dotychczasowego wicelidera, Pilicy Białobrzegi, z Błonianką. Gospodarze wygrali z białobrzeżanami aż 4:0 i wyprzedzili Pilicę w ligowej tabeli. Podopiecznych trenera Bolesława Strzemińskiego rozpracował duet Tomasz Sieński - Marcin Gregorowicz. Ten pierwszy zdobył gola i asystę, drugi zanotował hattricka i asystował przy bramce Sieńskiego. Już na początku meczu strzał Sieńskiego z trudem obronił Filip Adamczyk. Niedługo potem po uderzeniu białobrzeżan z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki. W 24. minucie gry Sieński pięknym strzałem otworzył wynik gry. Po zmianie stron obydwa zespoły miały swoje szanse. Goście groźnie uderzali głową, ale piłka poszybowała tuż ponad poprzeczką. Niemoc przełamał Gregorowicz, który po krótkim rozegraniu rzutu wolnego huknął z dystansu. Niedługo potem ten sam zawodnik skończył kontratak gospodarzy. W doliczonym czasie gry zawodnik Błonianki skompletował hattricka, ustalając wynik meczu.

Błonianka Błonie - Pilica Białobrzegi 4:0 (1:0)
Bramki: Sieński (24'), Gregorowicz (68', 71', 91')

Pilica: Adamczyk - T. Janiszewski (51' Skałbania), Michalski, Jaworski, Kucharczyk, Rawski, B. Janiszewski, Strus (Zawadzki), Karasek, Strozka, Kencel

Po blisko trzech miesiącach bez wyjazdowej wygranej przełamali się piłkarze rezerw Radomiaka. "Zieloni" ograli Perłę Złotokłos 3:0. Perła to czerwona latarnia ligi bez punktu na koncie, ale na wyjazd udał się bardzo młody skład "dwójki". Zresztą goście dojechali na mecz na... 45 minut przed jego startem. Tuż przed zejściem do szatni gospodarze skierowali piłkę do własnej bramki, co znacząco ułatwiło grę podopiecznym trenera Sebastiana Rybaka. W 60. minucie gry swój zespół osłabił jednak Patryk Wołczyński, który opuścił boisko z czerwoną kartką. 10 minut później siły się wyrównały bo "czerwo" obejrzał również piłkarz gospodarzy. To wystarczyło, by Radomiak II dokończył dzieła. Drugiego gola dla "Zielonych" zdobył Jan Imiołek, a wynik meczu ustalił Karol Hodowany.

Perła Złotokłos - Radomiak II Radom 0:3 (0:1)
samobójcza (41'), Imiołek (75'), Hodowany (85')

Radomiak: Kosno - Wołczyński, Wiatrak, Markiewicz (87' Borkowski), Krawczyk, Nowosadko, Nowakowski, Kozakiewicz, Imiołek (90' Makowski), Stępień, Hodowany