IV liga. Pilica ściga lidera

Siódma kolejka rozgrywek IV ligi była zdecydowanie szczęśliwsza dla gości. Nie licząc meczów z udziałem klubów z naszego regionu, przyjezdni wracali do domu z kompletem oczek. Niespodziewana porażka MKS-u Piaseczno sprawiła, że Pilica Białobrzegi awansowała na fotel wicelidera rozgrywek.

Derbowe spotkanie pomiędzy LKS-em Promna, a Energią Kozienice, nie obfitowało w bramki. Jedynego gola zdobył niezawodny Daniel Ciupiński. Podopieczni trenera Grzegorza Seremaka mogli jednak odnieść wyższe zwycięstwo. W końcówce meczu rzutu karnego nie wykorzystał jednak Eugeniusz Kołodziejczyk.

LKS Promna - Energia Kozienice 0:1 (0:1)
Bramka:
Ciupiński (20')

Promna: Prasek - Gromski, Zawisza (84' Głąbikowski), Bykowski, Oparcik, Kulej (83' Skowroński), Pryciak (46' Sadzik), Kacperkiewicz, Gil (46' Pachlak), Dąbrowski, Trzaska.

Energia: Różański - Wasilewski, Wójcik, Kołodziejczyk, Ciupiński, Szary, Czerwiński (66' Sobolewski), Osiak, Grot, Kędra, Bogacz (61' Książek).

W meczu Sparty Jazgarzew z rezerwami Radomiaka obejrzeliśmy gola sezonu, a na pewno kolejki. Piłkarze długo czekali nam czekać na bramki, ale trafienie Kacpra Siudaka, który z połowy boiska pięknym strzałem przelobował Kamila Bielikowa, zapisze się w historii rozgrywek. "Zieloni" zdołali jeszcze odpowiedzieć, dzięki czemu ekipa Sebastiana Rybaka uratowała jedno "oczko".

Sparta Jazgarzew - Radomiak II 1:1 (0:0)
Bramki:
Siudak (76') - Wiatrak (85')

Radomiak II: Bielikow - Kokosza, Grygiel, Wiatrak, Markiewicz, Kozakiewicz, Colina, Nowakowski, Nowosadko, D. Stępień, Sokół oraz Imiołek, Grzyb

Bez zaskoczenia w Białobrzegach. Przed meczem pisaliśmy, że Pilica w starciu z fatalną w tym sezonie Perłą, będzie mogła poprawić bilans strzelecki. Tak też się stało. Gospodarze wygrali 5:0, a wynik meczu w 20. minucie gry otworzył Damian Stanisławski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne. Przed przerwą do siatki trafił jeszcze Piotr Skałbania. Ten sam zawodnik kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy meczu zagrał do Michała Kucharczyka, który zdobył trzeciego gola. Ozdobą meczu był jednak gol Marcina Rawskiego, który trafił do siatki prosto z... narożnika boiska. Piłkarz Pilicy wykonując rzut rożny tak zakręcił piłkę, że ta wpadła do bramki Perły. Wynik spotkania ustalił Kucharczyk, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Tomaszu Janiszewskim.

Pilica: F. Adamczyk – B. Janiszewski, Jaworski, Białecki (46' Janowski), W. Adamczyk (82' Król), Stróżka (85' Grodecki), Rawski, Zawadzki (46' Michalski), Stanisławski (58' Janik), Skałbania (71' T. Janiszewski), Kucharczyk

Pilica Białobrzegi - Perła Złotokłos 5:0 (2:0)
Bramki:
Stanisławski (20'), Skałbania (35'), Kucharczyk (50', 84' rzut karny), Rawski (74')

Wygraną na swoim koncie zapisał też Oskar Przysucha, choć niżej notowany Orzeł Unin postawił przysuszanom trudne warunki. Przełomowym momentem meczu dla Oskara mogła być bramka na 2:1 strzelona tuż przed zejściem do szatni. Dzięki temu w drugiej połowie gospodarzy czekało łatwiejsze zadanie. Wynik meczu w ostatnich minutach spotkania ustalił Tomasz Zagórski.

Oskar Przysucha - Orzeł Unin 3:1 (2:1)
Bramki:
Kołtunowicz (29'), Madej (45+'), Zagórski (82') - Parzyszek (31')

Oskar: Domański - M. Gil (60' Zagórski), Moskwa, Zieliński, Kornacki - Bojek (85' Lech), Kępka (60' Włodarczyk), Sapieja (67' Najdzik), Lewiński (67' Bouchniba) - Kołtunowicz (83' Skalski), Madej

TERMINARZ

Sobota, 15 września

MKS Piaseczno - Błonianka Błonie 1:2 (1:1) Orłowski (17') - Pater, Gregorowicz (47')
Mszczonowianka - Wilga Garwolin 1:2 (0:1) Białek (63') - nieznani
KS Raszyn - Znicz II Pruszków 1:3 (1:1) Kudelski (6') - Podliński (13', 63'), Zagórski (83')
Mazur Karczew - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (0:1) Hernik (69') - Enow (39'), Łabęda (74'), Pietraszek (89')