IV liga. Derby na remis, porażka Radomiaka II

W meczu sąsiadów z dołu tabeli LKS Promna zdołał wyszarpać rywalom cenny punkt. Podopieczni trenera Pawła Potenta do ostatnich chwil drugiej połowy walczyli o zwycięstwo i niemal im się to udało. W ostateczności dla gości cenny jest nawet punkt, który dał wykorzystany rzut karny po faulu na Wojciechu Adamczyku.

Sparta Jazgarzew - LKS Promna 1:1 (0:0)
Bramki: Szelągiewicz (63') - Skoczylas (90' rzut karny)

Promna: Prasek - Skowroński (85' Dąbrowski), Janiszewski, Ślęzak (69' Zawisza), Bykowski (72' Gromski), Skoczylas, Orłowski, Strus (77' Kulej), Adamczyk, Kacperkiewicz, Trzaska

Nie poznaliśmy lepszego w derbach regionu radomskiego. Podobnie jak jesienią, w meczu Oskara z Energią dominowały piłkarskie szachy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a obydwa gole padły w krótkim odstępie czasowym. Podopieczni Marcina Sikorskiego zwiększyli dystans do czołówki tabeli, a goście spadli w ligowej klasyfikacji.

Oskar Przysucha - Energia Kozienice 1:1 (1:0)
Bramki: Kędra (43' sam.) - Czerwiński (49')

Oskar: Wieczorek - Lech, Moskwa, Walasek, Nkwana - Kubryn, Okachi, Zagórski, Bojek (77' Sapieja) - Nowosielski (62' Janiszewski), Kołtunowicz

Energia: Różański - Szary, Lament, Kędra, Wasilewski - Strzelczyk (80' Luśtyk), Grot, Wójcik, Stępiński (53' Skowroński), Czerwiński (85' Sekuła) - Ciupiński (90'+3 Karaś)

Gospodarze byli uważani za faworytów spotkania, ale w obliczu problemów kadrowych przewaga Pilicy mogła być złudna. Po pierwszej połowie Pilica powinna jednak prowadzić przynajmniej jedną bramkę. Najpierw Rafał Stróżka zmarnował okazję po prostopadłym podaniu, a potem strzał Michała Kucharczyka obronił bramkarz Wilgi. Strzał napastnika próbował jeszcze dobijać Stróżka, ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. W drugiej części meczu golkiper gości ponownie zatrzymał Kucharczyka, jednak przy strzale Rafała Bieleckiego w końcu skapitulował. Zawodnik Pilicy zamienił na gola dośrodkowanie Marcina rawskiego z rzutu rożnego. Gospodarzom udało się utrzymać korzystny wynik do końca spotkania.

Pilica Białobrzegi - Wilga Garwolin 1:0 (0:0)
Bramki: Białecki (58')

Pilica: Adamczyk - Kencel, Michalski, Janowski, Jaworski, Kucharczyk, Skałbania, Białecki, Rawski, Stróżka, Zawadzki (79' Sadzik)

Nieudaną inaugurację wiosny mają za sobą rezerwy Radomiaka Radom. Młoda drużyna "Zielonych" pod wodzą nowego trenera Macieja Kokoszy przegrała aż 1:5 z jednym z najsłabszych zespołów czwartej ligi, Orłem Unin. Gospodarze do przerwy prowadzili tylko 1:0, ale po zmianie stron dobili radomian. Warto dodać, że przed przerwą Kamil Bielikow obronił rzut karny wykonywany przez Bartłomieja Sitarka. Według relacji kibiców Orzeł nie stronił od brutalnych zagrań, wykorzystując fizyczną przewagę nad rywalami. Po przerwie spowodowanej kontuzją i długim okresem rehabilitacji, do gry wrócił Peter Mazan, który pojawił się na boisku w Uninie.

Orzeł Unin - Radomiak II Radom 5:1 (1:0)
Bramki: Osica (20'), Parzyszek (48', 66'), Dróżdż (72'), Michalczyk (78') - Białogłowicz (82')