GreenDucks Radom zdominowali turniej flagowy!

W ostatni weekend (7-8 stycznia) we Wsoli rozegrany został turniej flagowy futbolu amerykańskiego, czyli bezkontaktowej odmiany futbolu amerykańskiego. Zawody organizowane były przez Gminę Jedlińsk, Polską Ligę Futbolu Amerykańskiego oraz radomski zespół GreenDucks Radom, który na co dzień występuje w rozgrywkach PLFA II.

Turniej we Wsoli rozgrywany był w dwóch kategoriach: dla juniorów oraz seniorów. Udział w dwudniowych zmaganiach wzięły zespoły: Wombaty Warszawa, Crusaders Warszawa, Rhinos Wyszków, Tytani Lublin, Łorsoł Rekins, O Kurde oraz gospodarz zawodów GreenDucks Radom.

W sobotniej rywalizacji juniorów, bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy GreenDucks Radom, którzy zajęli pierwsze miejsce na podium. Na drugim miejscu uplasował się zespół Tytanów Lublin, zaś na trzeciej lokacie Rhinos Wyszków. Najlepszym punktujący wybrany został Tomek Fortuna z GreenDucks Radom, najlepszym ofensywynm zawodnikiem turnieju Mateusz Mortka (Rhinos Wyszków), zaś najlepszym zawodnikiem defensywy uznany został Michał Sulkowski (Tytani Lublin).

Dzień później do rywalizacji przystąpiły seniorskie zespoły. Nie do zatrzymania okazali się zawodnicy GreenDucks Radom którzy w całym turnieju nie zaznali goryczy porażki wygrywając z Rhinos Wyszków 20:18, 27:14 z Łorsoł Rekins i remisując z Tytanami Lublin 18:18. W półfinale Zielone Kaczory pokonały Wombaty Warszawa, a w walce o trium poradzili sobie z drużyną O Kurde i sięgnęli po pierwsze miejsce w charytatywnym turnieju futbolu flagowego.

Warto dodać, że turniej poświęcony był choremu Nikosiowi, który jako wcześniak urodził się z niedotlenieniem mózgu z powodu krwawienia do komór mózgowych i obniżonym napięciem mięśniowym.

- Rodzice Nikosia i cała jego rodzina szukają pieniędzy na kosztowną rehabilitację i leczenie. Los małego fana futbolu amerykańskiego nie jest nam obojętny. - podkreślili organizatorzy turnieju we Wsoli.