Green Ducks Radom po ostatnim sprawdzianie przed ligą

W minioną sobotę (12 kwietnia) drużyna Green Ducks Radom rozegrała trzeci i ostatni sparing przed zbliżającym się sezonem w PLFA II. Kaczory podejmowały jedną z czołowych drużyn pierwszej ligi - Kraków Kings. Wprawdzie radomianie przegrali ten mecz 10:29, jednak od drugiej połowy nie było widać diametralnej różnicy klas.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości, którzy szybko przejęli inicjatywę i po kilku składnych akcjach biegowych oraz rzutowych zdobyli nie tylko jardy, ale przede wszystkim pierwsze przyłożenia. Dodatkowo krakowianie bardzo skutecznie zagrali w elemencie zdobywania punktów z tzw. podwyższenia i po pierwsze połowie prowadzili już 17:0.

Kaczory w pierwszej połowie zagrały nieskutecznie w formacji ofensywnej. Wprawdzie defensywa radomian z każdą akcją skutecznie zatrzymywała krakowian i po skutecznych przechwytach m.in. kapitana Łukasza Rylskiego dawała szansę ofensywie, to jednak nie przyniosło to korzystnej gry formacji ataku.

Zobacz galerię zdjęć

W drugiej części meczu zobaczyliśmy inną drużynę. Defensywa Kaczorów grała w pewnych akcjach wręcz wzorowo, nie pozwalając gościom na zdobycie nawet pierwszej próby. Dodatkowo wreszcie dobrze zaczęły funkcjonować akcje biegowe gospodarzy, po których przyłożenie zdobył Oskar Mazur. Pierwsze punkty wlały nadzieję w grę zawodników Krzysztofa Gajewskiego czego efektem były kolejne zdobywane oczka. Kolejne cenne dwa punkty z podwyższenia z akcji rzutowej zdobył Aleksander Gołąbek, a w czwartej kwarcie po przechwycie i 100-jardowym biegu przyłożenie przy podwyższeniu przeciwnika zdobył Bartek Sikora.

Goście w drugiej połowie także odpowiadali skutecznymi akcjami, które kończyły się przyłożeniami. Dwanaście punktów krakowian w drugiej części meczu przy dziesięciu oczkach gospodarzy, pokazuje jak bardzo wyrównana była gra obu teamów, których dzieli różnica jednej ligi.

- Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu. Graliśmy z mocnym przeciwnikiem, który w futbolu amerykańskim jest od wielu lat. W mecz nie weszliśmy niestety najlepiej i straciliśmy w pierwszej połowie dwa przyłożenia. Druga połowa była znacznie lepsza. Kolejny touchdown w historii Greenducks, kapitalna rzutówka i podwyższenie za dwa punkty i interception Bartka Sikory. Emocji nie brakowało, szczególnie u mnie. Zawsze mocno przeżywam, gdy gra mój zespół.  Jestem zadowolony z postawy chłopaków - powiedział po meczu Piotr Kowalewski, prezes drużyny Green Ducks Radom.

Z kolei 1 maja futbol amerykański na dobre wraca do Radomia. Kaczory w pierwszym meczu PLFA 2 podejmą na stadionie Radomiaka Radom, ekipę Warsaw Sharks.

- Wszystkich oczywiście zapraszam pierwszego maja na mecz przy ul. Struga 63 na Stadionie Radomiaka Radom. Myślę, że widowisko będzie na bardzo dobrym poziomie – zachęca prezes radomskiego zespołu.

Green Ducks Radom - Kraków Football Kings 10:29