Grad bramek w sparingu Broni

W sobotnim sparingu Broni Radom z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim zobaczyliśmy aż dziewięć bramek. Ostatecznie ostrowianie wygrali 5:4, a dwa gole dla KSZO zdobył brat byłego piłkarza Broni, Michał Grunt. "Broniarze" zmarnowali za to rzut karny.

KSZO już w pierwszych minutach gry zmarnowało dwie dobre okazje. Niedługo potem prowadzenie Broni dał Jakub Góźdź, który wykorzystał dobre rozegrania akcji po rzucie rożnym. Już w 12. minucie gry "mecz zaczął się od nowa", bo do wyrównania doprowadził Michał Grunt. Drugi gol dla podopiecznych trenera Artura Kupca także padł po stałym fragmencie gry. Przemysław Wicik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Przemysława Śliwińskiego, który się nie pomylił. Prowadzenie podwyższył Emil Możdżonek, który strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza KSZO. Przed przerwą kontaktowego gola dla ostrowian zdobył ponownie Grunt, który tym razem wykorzystał rzut karny.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania. Błąd Broni wykorzystał Bartłomiej  Smuczyński. Cztery minuty później kolejną pomyłkę obrońców KSZO zamieniło na gola na 4:3. Ostrowianie mogli podwyższyć prowadzenie, ale rzut karny obronił Mateusz Bochniewski. Z kolei Broń zmarnowała szansę na remis, kiedy Adam Imiela trafił w poprzeczkę. Na kwadrans przed końcem meczu "jedenastkę" obroniło też KSZO. Z "wapna" pomylił się Dominik Leśniewski. Pewniejszy był natomiast były gracz Radomiaka, Włodzimierz Puton, który strzałem z rzutu karnego dał KSZO piątego gola. Tuż przed końcem meczu rozmiary porażki zmniejszył testowany w Broni piłkarz Stali Mielec, Piotr Goliasz.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Broń Radom 5:4 (2:3)
Bramki: Grunt (12', 37' rzut karny), Smuczyński (47'), Madej (51'), W. Puton (85' rzut karny) - Góźdź (8'), Śliwiński (21'), Możdżonek (30'), Goliasz (88')

Broń I połowa: Młodziński - Góźdź, Gorczyca, Kventsar, Wicik, Nogaj, Czarnota, Możdżonek, Imiela, Śliwiński, Czarnecki.

Broń II połowa: Bochniewski - Góźdź (67 Machajek), Sala, Wicik, Kupiec, Stefański, Leśniewski, Paterek, Imiela (69 Winiarski), Czarnecki, Goljasz.