Delta Radom, piłka ręczna w Radomiu Delta wygrała z faworytem! - Delta - Co za dzień
baner

Delta wygrała z faworytem!


Pierwszy występ radomskiej Delty przed własną publicznością można zaliczyć do bardzo udanych. Nasze szczypiornistki okazały się lepsze od AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego.


Delta wygrała pierwszy raz w swojej hali

Drużyna ze stolicy przyjechała do Radomia po zwycięstw
baner
o. Jest to faworyt II ligowych rozgrywek    i główny kandydat do awansu. Jednak Delta pokazała, że w sporcie niczego do końca nie można być pewnym.
Do przerwy wszystko wskazywało na to, że to jednak szczypiornistki ze stolicy wygrają pojedynek. Pierwsza połowa zakończyła się bowiem trzy bramkowym prowadzeniem akademiczek. Radomianki nieco ustępowały przyjezdnym ale nie można było odmówić im zaangażowania i walki. Doskonałym tego przykładem była druga odsłona meczu. Delta zagrała koncertowo. Zespół złożony z Radomia pokazał co znaczy walka i ambitna gra. Zaangażowanie i młodzieńczy zapał spowodował, że w ciągu dziesięciu minut dogoniły rywalki. Wtedy chyba też zdały sobie sprawę, że to one zaczęły przeważać na boisku. Doskonała gra w obronie oraz dobrze dysponowana bramkarka Magdalena Karpińska sprawiły, że Delta straciła jedynie 4 bramki.
Gołąbek, Komorowska i Kłosiewicz postarały się natomiast o zdobywanie bramek. Tym samym przez drugie 30 minut zespół zdobył ich 13! To znaczenie odbiło się na postawie rywalek, które wydawały się jakby inna drużyną niż ta z pierwszej połowy. Radomianki grały skutec

Magdalena Karpińska - bramkarka Delty Radomznie z kontry co pozwoliło odjechać w konsekwencji na  punktów.
Po końcowym gwizdku sędziego  Delta Radom mogła się więc cieszyć z pierwszego triumfu nie tylko przed własną publicznością ale i w ogóle w II-go ligowych rozgrywkach kobiecego szczypiorniaka.
DELTA RADOM – AZS UW WARSZAWA 22:16 (9:12)
Delta: Karpińska - Gołąbek 5, Komorowska 5, Kłosiewicz 4, Stachowiak 4, Andrzejewska 3, Sołśnia 1, Wolszczak, Strzałkowska, Lament, Czubaj, Durazińska, Krzemińska.

źródło: radomsport.pl


Reklama
Polecany artykuł

Szczypiornistki Publicznego Gimnazjum nr 8 drugie na... W dniach 7.06 - 9.06.2013 roku w Zawidzu odbyły się XV Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży...

x