Dawne zasady, nowe treningi

Dawne zasady, nowe treningi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Dawid Suski prowadzi zajęcia w karate kyokushin, czyli stylu znanym od lat. Ale do nauk mistrza Oyamy odwołują się różne organizacje.

. - Chciałbym rozszerzyć obecne karate. Przybliżyć je do realnej walki, wprowadzić elementy innych sportów. Niedawno odnaleziono dokumenty pokazują, że podobne pomysły miał przed śmiercią nasz mistrz.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W nowej sekcji można rozpocząć treningi w wieku 4 lat. Najpierw to ruch i zabawa. Na prawdziwe karate trzeba poczekać do 7 lat. Początkowo Suski prowadził zajęcia w Bielisze, od niedawna ma swoją salę treningową w Radomiu. Klubem opiekuje się fundacja, która zamierza popularyzować karate kyokushin. Popularyzować m.in. poprzez takie pokazy, jaki Suski zaprezentował ze swoimi podopiecznymi w niedzielne przedpołudnie na placu przed Urzędem Miejskim. W prezentacji wzięła udział sensei Ewa Pawlikowska z klubu w Nowym Targu.

- Karate to coś więcej niż popularne dziś sporty walki typu MMA – podkreśla Pawlikowska. - Liczą się walki i treningi, ale ważna jest też cała otoczka duchowa, określone zasady, czy poszanowanie dla starszych.

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/trening-karate-na-placu-corazziego/48381

Dawid Suski był kilka lat temu kandydatem do występów na najważniejszych imprezach międzynarodowych. Wybrał jednak karierę wojskową, został oficerem WP. Dawna pasja nie pozwoliła o sobie zapomnieć. Suski zamierza łączyć sztuki walki z obowiązkami wojskowego. Zwłaszcza, że w obu przypadkach dyscyplina i obowiązkowość odgrywają kluczową rolę.

Paweł Sochalski Fot.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub
  • avatar
    ~Lelumpolelum 2018-06-21 13:15
    Mam Dawida w znajomych na fb, widzialem, ze udostepnial wydarzenie dotyczace seminarium z Sensei Pawlikowską. Trenuje w innym klubie, gdzie wiekszosc zna Dawida, spytalem czy ktos sie wybiera, glupio mi bylo samemu iść, ale nastepnego wydarzenia nie przegapie. Pozdrawiam
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~? 2018-06-25 12:28
      Dlaczego było głupio iść samemu?
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Kickboxer 2018-06-20 10:29
    Sport ma łączyć ludzi a nie dzielić. ale widzę że "?" to typowy internetowy cwaniaczek. jeśli prezentujesz w swojej postawie cokolwiek innego niż tylko wylewani żali w komentarzach, to czemu nie byłeś na tym seminarium. Pokaż co potrafisz a bo to puste słowa bez działania nic nie znaczą. Nie znam osobiście Dawida oraz jego sekcji, ale życzę mu samych sukcesów w działaniu bo Radomski sport potrzebuje mądrych ludzi którzy chcą wspólnie rozsławić nasze miasto, a nie takich co tylko krzyczą.
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~? 2018-06-20 13:15
      Czemu nie byłem? No właśnie. Może to jednak nie chodziło tylko o gościa.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Kickboxer 2018-06-20 15:09
      To, w takim razie o co lub o kogo Ci chodzi? Jeśli masz jakieś żale to powinieneś iść i powiedzieć im to prosto w oczy.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~? 2018-06-20 23:11
      Jakie żale? Jeżeli rzeczywiście zaproszenia zostały rozesłane w tyle miejsc, to z jakich powodów zaproszeni nie przybyli? Jestem absolutnie pewien, że to nie z powodu sensei Ewy.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Feniks 2018-06-21 12:19
      To w takim razie masz problem do Suskiego. Zaproś go na kawe i wytłumacz o co ci chodzi, bo najwidoczniej masz do niego jakis żal.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~H20 2018-06-21 12:48
      A jak nie kawa to zawody... sportowe rozwiązanie problemów :)
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Kickboxer 2018-06-21 12:54
      "?" większy teoretyk niż wojownik. Na mate nie wyjdzie
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Rafał 2018-06-19 12:59
    Brawo Dawid, wreszcie cos sie ruszy w Radomiu. Mam dwie córki i na pewno przyprowadze je do ciebie, bo kiedys razem trenowalismy u Senseia Biniaszewskiego. Pozdrawiam
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~? 2018-06-19 14:04
      Przecież Kyokushin jest stale obecny w Radomiu od końca lat 70-tych. A Seido, a Oyama? Dotychczas nic się nie ruszało w tym temacie w Radomiu?
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Żołnierz 2018-06-19 14:29
      A cóż sie zmieniło w Seido i Oyama, czy była jakas zmiana strategii walki. Żadna. Suski chce cos wreszcie zmienić. Kazumi tez odszedł o sportowego Kyokushin. Nie porownuje ich ale wydaje mi się, ze idzie w dobrym kierunku. Wyszedł ze skostnialego Kyokushinu na rzecz realnej walki.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~? 2018-06-19 15:41
      Czas pokaże czy ma dobrych doradców.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~? 2018-06-19 21:30
      A jakie karate robi teraz Kazumi? Realną walkę? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Żołnierz 2018-06-21 12:48
      Szukajcie a znajdziecie.!
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Romuś 2018-06-21 12:24
    ? -chyba dostałeś polecenie , żeby tylko krytykować. Nie dostrzegasz dobrej inicjatywy Suskiego, tylko samo zło. Poznaje tego typu działania i charakter pisania komentarzy. Takich ludzi jak ty jest pełno i nazywaja sie hejterami. Baw sie dobrze.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Żołnierz 2018-06-19 14:19
    Sensei Dawid jako pierwszy w WP założył Sekcje Walki w Bliskim Kontakcie. Trenował z Żolnierzami Gromu, Lublinca, Formozy. Nabrał doświadczenia, wiem bo tez tam byłem.
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~? 2018-06-19 14:28
      Dwa nazwiska Leszek Drewniak i Arkadiusz Kups ... nie ubliżaj tym, którzy to naprawdę robili.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Żołnierz 2018-06-19 14:54
      Nic nie wiesz. Drewniak i Kups zalozyli sekcje w swoich jednosttkach. A Suski tego dokonal W Szkole Oficerskiej, gdzie szkolą sie zarowno przyszli oficerowie, jak i kursanci. Jego sekcja byla tez formalnie prwanie dopieta. Nie mam zamiaru ublizac nikomu stwierdzam doswiadczenie Suskiego, gdzie wiekszosci jego brakuje. Pozdrawiam
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~? 2018-06-19 15:39
      Zacytuję więc Ciebie: "Sensei Dawid jako pierwszy w WP założył Sekcje Walki w Bliskim Kontakcie". WP to WP a nie Szkoła Oficerska. Skoro podkreślasz, że jego sekcja była prawnie dopięta, to zakładasz że Drewniak i Kups mieli na tym polu jakieś niedociągnięcia?
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Żołnierz 2018-06-19 15:41
      Była pierwsza zarejestrowana w WP. Drewniak i Kups nie musieli tego robic. Pozdrawiam
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Rafał 2018-06-19 14:16
    Dawid, to jest calkiem inna para kaloszy, jedni uważali go za chłopaka do bicia, natomiast ja wiele z nim trenowalem, odwozilem do domu po treningu. Duzo rozmawialismy. Ten gosc ma pojęcie o Karate i o prowadzeniu. Zna sie na rzeczy. Warto spojrzec na jego dorobek medalowy. Ktos jak ma doswiadczenie na macie i zajawke trenerską ten osiegnie wiele. Tego jemu życzę. Popieram jego inicjatywę.
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Shin so seiki 2018-06-19 12:46
    ~?: Sprostowanie zostało wyslane do redakcji. Tak więc bez obaw, wszystko jest tak jak należy, Przyjacielu.
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~? 2018-06-19 13:57
      ja się nie obawiam bo nie mam podstaw
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Uchi 2018-06-19 11:09
    Sptostowanie: pewnie źle zostało to rozumiane przez redaktora. Suski podlega tylko Japonskiej organizacji IKO Matsushima, natomiast Polską organizacją kieruje Sensei Robert Wyciszkiewicz, ktoremu podlega Sensei Mirosław Jurowczyk z Wasilkowa. Błędnie zostały zinterpretowane słowa Sensei Suskiego.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~? 2018-06-19 12:41
      Źle zrozumiałe i dlatego było podane jako cytat. Brawo
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Uchi 2018-06-19 11:13
    http://the-martial-way.com/back-old-school-karate-kyokushin/
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~? 2018-06-18 21:29
    "Jestem jedynym przedstawicielem tej organizacji w Polsce – tłumaczy Suski." A kim jest Robert Wyciszkiewicz - 4 dan, z Mushin Honbu Dojo Szydłowiec? Gdyby to była jakaś większa organizacja szykowało by się co najmniej sprostowanie. "Chciałbym rozszerzyć obecne karate. Przybliżyć je do realnej walki, wprowadzić elementy innych sportów. Niedawno odnaleziono dokumenty pokazują, że podobne pomysły miał przed śmiercią nasz mistrz." Poproszę o źródło tych rewelacji o pomysłach Oyamy? A może to megalomania i pusty marketing?
    • 57%
    • |
    • oceń:
    • |