Czy Broń przełamie klątwę "Traktorków"?

Czy Broń przełamie klątwę

Broń Radom do tej pory nie strzeliła jeszcze bramki w III lidze. "Broniarze" mają na koncie tylko punkt i... niewykorzystany rzut karny w meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Nieudana próba Piotra Nowosielskiego okazała się kosztowna. Zderzenie z wyższą ligą jest dla klubu z Plant bardzo bolesne. Ursus rozpoczął jednak sezon równie słabo. Dwa mecze, zero punktów i tylko jeden strzelony gol. Taki bilans stołecznego klubu nie powala na kolana. Wygląda więc na to, że w Radomiu spotkają się dwa zespoły, które mają poważne problemy po falstarcie w pierwszym tygodniu rozgrywek.

"Traktorki" rządzą w Radomiu

Ten mecz z pewnością będzie wyjątkowy dla Wiktora Kupca. Aktualny asystent trenera Broni w przeszłości był zawodnikiem Ursusa. Co prawda z powodu kontuzji zbyt długo w stolicy nie grał, ale z pewnością zdążył poznać tajemnice szatni tego zespołu. Czy to pomoże w rozpracowaniu rywala?

Jego pomoc na pewno się przyda, bo Ursus Broni wyraźnie nie leży, zwłaszcza w Radomiu. W XXI wieku Broń jeszcze nigdy nie pokonała "Traktorków" w lidze na własnym stadionie. Dwa razy udało im się zremisować ze stołecznym klubem, a pięć razy musieli uznać jego wyższość. Znacznie lepiej szło "Broniarzom" w Warszawie, gdzie pięciokrotnie wygrali z Ursusem. Również bilans bramkowy nie jest dobrym prognostykiem. Broń na własnym stadionie strzeliła warszawiakom zaledwie trzy gole - każdy w innym spotkaniu. Po raz ostatni "Broniarze" trafili do siatki Ursusa na Narutowicza 9 w sezonie... 2012/2013. Od tego czasu radomska ekipa straciła już dziewięć bramek, a łącznie dała sobie wbić aż 15 goli na własnym obiekcie. Z kolei łączny bilans bramkowy wszystkich spotkań to 17-21 na korzyść gości.

W meczach z Ursusem Broń najwięcej bramek zdobyła w ostatnim kwadransie spotkania - cztery. Radomianie częściej strzelali gola po przerwie niż w pierwszych 45 minutach (7-8*). Broń równie często traciła gola tuż przed przerwą lub przed końcowym gwizdkiem - w obydwu przypadkach po cztery razy. Najczęściej "Traktorki" strzelały jednak w przedziale 61-75 - pięciokrotnie. Znacznie częściej warszawianie trafiali po powrocie z szatni (6-12). W meczach Broni z Ursusem sędziowie podyktowali osiem rzutów karnych. Trzy dla "Broniarzy" i pięć dla "Traktorków".

* w przypadku dwóch goli z sezonu 2001/2002 nie mamy danych dotyczących minuty zdobytej lub straconej bramki, stąd rozbieżności

Broń w komplecie

Przed meczem z Ursusem trener Artur Kupiec ma pełen komfort wyboru. Wszyscy piłkarze pozostają do jego dyspozycji, ale zmiany są nieuniknione. Czy pozwolą one odnieść Broni pierwszą ligową wygraną, albo chociaż trafić do siatki rywala? Tego dowiemy się już w niedzielę, 12 sierpnia. Mecz Broń - Ursus rozpocznie się o godz. 12 na stadionie MOSiR-u.