Czarni grają o wszystko

Czarni grają o wszystko
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najbliższy rywal Cerrad Czarnych Radom, MKS Będzin, to bezpośredni sąsiad "Wojskowych" w tabeli ligowej. Podopieczni Roberta Prygla nie mogą pozwolić sobie na porażkę. Ta bowiem oznaczałaby, że w połowie stycznia Czarni znajdą się w sytuacji fatalnej. Zespół, który przymierzany był do walki o awans do play-offów, znalazłby się w strefie spadkowej. Walka o utrzymanie to dla radomian zdecydowanie zbyt niski cel, jednak odwrócenie złej karty nie będzie łatwe.

Porażka "Wojskowych" w Katowicach sprawiła, że humory w naszej drużynie nie są najlepsze. Czarni po raz trzeci w tym sezonie przegrali dwa mecze z rzędu i nie mogą pozwolić, aby ta seria była kontynuowana. Przyjmujący naszego zespołu, Kamil Kwasowski, stwierdził, że po meczu na Śląsku w szatni padły męskie słowa. Czy one wystarczą, by siatkarze Czarnych zmobilizowali się i odwrócili złą kartę?

MKS Będzin z pewnością nie jest topowym zespołem. W lidze grają w kratkę, podobnie jak Czarni. Ciężko jednoznacznie określić formę podopiecznych Stelio de Rocco. Przewagą po stronie "Wojskowych" jest bilans gier z ekipą z Będzina. Z dziewięciu dotychczasowych spotkań MKS wygrał zaledwie jedno, przed nieco ponad trzema laty pokonując Czarnych u siebie. W ostatniej konfrontacji podopieczni Roberta Prygla wygrali bez problemów, pokonując ligowego rywala 3:1.

W kadrze będzińskiego klubu znajduje się dwóch byłych siatkarzy Cerrad Czarnych Radom - środkowy Bartłomiej Grzechnik oraz atakujący Rafał Faryna. Trener Stelio de Rocco nie będzie mógł skorzystać z usług środkowych: Mateusza Przybyły i Artura Ratajczaka. W kadrze "Wojskowych" zabraknie z kolei Michała Filipa, który w tym tygodniu wznowił treningi, choć póki co nasz atakujący trenuje indywidualnie.

Kto będzie górą w dzisiejszym starciu? Mamy nadzieję, że podopieczni Roberta Prygla będą kontynuować zwycięską passę w starciach z MKS-em Będzin. Początek meczu w piątek, 12 stycznia, o godz. 18. Relację live z tego spotkania przeprowadzimy dla Państwa w naszym serwisie. 

Szymon Janczyk / fot. Emil Ekert

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy