Cerrad wygrywa kluczowy mecz!

Cerrad Czarni Radom kapitalnie rozpoczęli piątkowe spotkanie. Już w pierwszych akcjach „Wojskowi” zablokowali lidera rywali – Łukasza Kaczmarka. Po dołożeniu dobrych ataków Wojciecha Żalińskiego i Dimy Teriomenko gospodarze wyszli na wyraźne prowadzenie (5:1). Radomianie szybko złapali właściwy rytm i w pierwszym secie nie dali gościom dojść do głosu. Lubinianie, co najwyżej zbliżali się na trzy punkty, ale o remisie nawet nie mogli pomarzyć. Cerrad Czarni wygrali partię otwarcia 25:20.

W drugim secie dosyć długo trwała wyrównana walka. Dopiero w drugiej połowie tej partii radomianie odskoczyli od rywali. Kluczowa okazała się obrona ataku Kaczmarka i kontra w wykonaniu Tomasza Fornala, po której Cerrad Czarni prowadzili 18:15. Po chwili asa serwisowego dołożył Wojciech Żaliński i radomianie prowadzili już 22:18. Lubinianie ponownie nie mieli argumentów i przegrali drugiego seta 20:25.

Po 10 minutowej przerwie zobaczyliśmy odmieniony zespół z Lubina. Ciężar gry na swoje barki wziął Łukasz Kaczmarek. Atakujący reprezentacji Polski kończy z trudnych piłek, a w zdobywaniu punktów wspierali go Milos Terzić, Keith Pupart i Dawid Gunia. Natomiast radomianie wyraźnie spuścili z tonu i nie zdołali w tej partii nawiązać walki z rywalami. Trzeciego seta wygrali goście 25:18.

Na szczęście w czwartej partii „Wojskowi” wrócili do gry. Radomianie od początku pilnowali wyniku i nie dali rywalom nawet na moment wyjść na prowadzenie. Drużyna Roberta Prygla prowadziła już 9:6, ale goście jeszcze doprowadzili do remisu 9:9. Jednak po chwili radomianie ponownie uciekli z wynikiem i tym razem lubinianie już nie wrócili do gry. Cerrad Czarni po skutecznym ataku Wojciecha Żalińskiego wygrali tego seta 25:19, a całe spotkanie 3:1.

Po tym zwycięstwie Cerrad Czarni Radom wyprzedzili w tabeli Cuprum Lubin i awansowali na ósme miejsce w lidze. W trzech ostatnich kolejkach „Wojskowi” będą musieli bronić tej pozycji przed „Miedziowymi”. Po tym spotkaniu radomianie mają na swoim koncie o jeden punkt więcej, a do końca fazy zasadniczej czekają ich jeszcze wyjazdy do Gdańska i Bydgoszczy oraz domowy mecz z Warszawą. Natomiast lubinianie zagrają u siebie z Bydgoszczą i Katowicami, a także pojadą na mecz do stolicy. Kolejne spotkanie Cerrad Czarni rozegrają w Trójmieście, a z Treflem zmierzą się 29 marca.

Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:20, 18:25, 25:19)

Cerrad Czarni: Vincić, Kwasowski, Teriomenko, Żaliński, Fornal, Huber, Watten (l) oraz Rybicki, Ziobrowski, Droszyński

Cuprum: Masny, Terzić, Gunia, Kaczmarek, Biegun, Hain, Kryś (l), Makoś (l) oraz Pupart, Gorzkiewicz, Patucha