Broń zremisowała z Legią Warszawa

W pierwszym meczu nowego sezonu drużyna Artura Kupca zmierzyła się na własnym stadionie z rezerwami warszawskiej Legii. W składzie stołecznej drużyny znalazło się jeden zawodnik pierwszego zespołu - Radosław Majecki. To bramkarz, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w I-ligowej Stali Mielec. W szeregach Legii mogliśmy również oglądać piłkarzy z naszego regionu: Oskara Wojtysiaka, Kacpra Pietrzyka i Michała Krabownika.

Broń rozpoczęła ten mecz, m.in. z Pawłem Młodzińskim, Piotrem Nowosielskim, Kamilem Czarneckim czy Dominikiem Leśniewskim w składzie.

Przed rozpoczęciem spotkania piłkarze Broni Radom otrzymali pamiątkowy puchar za wygranie grupy południowo-mazowieckiej IV ligi w sezonie 2017/18. Trofeum wręczył prezes Radomskiej Okręgowej Związku Piłki Nożnej pan Sławomir Pietrzyk.

W pierwszej połowie przeważającym zespołem była Legia Warszawa. Stołeczni piłkarze raz za razem dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale nie potrafili ich wykorzystać. Defensywa Broni działała bez zarzutu, a Paweł Młodziński parokrotnie popisał się dobrymi interwencjami. Zespół z Plant skupiał się na obronie, ale od czasu do czasu również szukał swoich szans w ataku, głównie po stałych fragmentach gry, ale do przerwy bramki nie padły i do szatni oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Od początku drugiej połowy spotkania do śmielszych ataków ruszyli gospodarze. Najpierw w 51’ minucie rzut rożny wywalczył Kamil Czarnecki. Dośrodkowanie „Broniarzy” wypiąstkował bramkarz Legii, a po chwili atomowym strzałem popisał się Dominik Leśniewski. Jego uderzenie zatrzymał się dopiero na poprzeczce warszawskiej bramki. Po tej sytuacji Broń jeszcze mocniej przycisnęła, ale nie udało jej się zdobyć gola. Za to w odpowiedzi w poprzeczkę trafił Mateusz Leleno. Nie zrażeni gospodarze dalej szukali swoich szans. Niewiele brakowało, aby 67’ minucie w zdobywaniu goli wyręczyli ich legioniści, ale ich bramkarz z najwyższym trudem uratował swoją drużynę od bramki samobójczej. W ostatnich minutach swoje szanse mieli jeszcze Czarnecki i Paterek, ale obaj nie zdołali ich wykorzystać. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0.

Kolejny mecz Broń Radom rozegra w środę, 15 sierpnia, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Ten zespół w pierwszej kolejce wygrał na wyjeździe 2:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Broń Radom – Legia II Warszawa 0:0

Broń Radom: Młodziński – Góźdź, Gorczyca, Kventra, Wicik, Leśniewski (Nogaj 79’), Czarnota, Imiela, Paterek, Nowosielski (Więcek 66’), Czarnecki.

Legia II Warszawa:  Majecki – Leleno, Matuszewski, Bondarenko, Zjawiński (Wełniak 69’), Brodziński, Krabownik, Pruchnik, Bajdur (Wojtysiak 79’), Orlik (Neuman 89’), Aftyka (Thomson 46’)