Broń lepsza od Wilgi

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Sobotnie spotkanie na Stadionie Miejskim w Radomiu rozpoczęło się z kilka minut później, bowiem goście się spóźnili.

Broń Radom - Wilga Garwolin

Brak odpowiedniej rozgrzewki oraz duża determinacja gospodarzy spowodowała, że Broń bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie. Ekipa z Plant prowadziła już po siedmiu minutach gry, kiedy do odbitej piłki dopadł Wojciech Kupiec i dobił ją do bramki. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później po raz drugi wpisał się na listę strzelców tym razem wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do przerwy Broń prowadziła z Wilgą 2:0.

Po zmianie stron za odrabianie strat zabrali się goście. W 54. minucie Wilga mogła zdobyć gola, ale rzut karny pewnie obronił Paweł Młodziński. Zawodnicy z Garwolina robili co mogli, a gospodarze skupili się na kontrach. Jedna z nich przyniosła efekt, kiedy to w końcowych minutach wynik spotkania na 3:0 ustalił Dominik Leśniewski.

W tej samej serii gier Victoria Sulejówek pokonała Mazura Karczew 3:0, co oznacza, że na pięć kolejek przed końcem Victoria o trzy punkty wyprzedza Broń. Być może o losach awansu zadecyduje spotkanie następnej kolejki, w której to Broń na wyjeździe zmierzy się z Victorią Sulejówek.

Broń Radom – Wilga Garwolin 3:0

Bramki: Kupiec 7’ i 25’, Leśniewski 88’

Broń Radom: Młodziński – Jedynak, Sala, Kupiec, Kencel (Dobosz 84’), Leśniewski, Wicik (Oziewicz 65’), Więcek (Sobolewski 86’), Nogaj (Bojek 60’), Nowosielski, Czarnecki