Broń kończy rundę zwycięstwem

Zapis relacji LIVE z tego spotkania - TUTAJ.

Mimo że obydwa zespoły złożone były w większości z młodych graczy, po stronie przyjezdnych w pierwszej jedenastce znalazło się aż 7 juniorów. Na pierwszą skuteczną akcję nie trzeba było długo czekać. W czwartej minucie świetnie z prawego skrzydła dośrodkowywał Dominik Leśniewski, piłka trafiła prosto na głowę Kamila Czarneckiego, który z kilku metrów nie miał prawa się pomylić. Broń otwierała sobie drogę do bramki rywali jednym długim podaniem. Orzeł długo nie miał nic do powiedzenia. Osiem minut później identyczną akcję Leśniewskiego wykończył głową Przemysław Nogaj i było już 2:0. Goście dzielnie się bronili aż do 41. minuty, kiedy do piłki tuż za linią pola karnego dopadł Piotr Nowosielski. Napastnik przymierzył tuż przy słupku bramki Norberta Wnukowskiego i ustalił wynik 1 połowy.

Na początku drugiej części gry Broniarze kilkakrotnie niefrasobliwie zachowywali się w obronie, co nie podobało się trenerowi Dariuszowi Różańskiemu. W ten sposób dwukrotnie napastnik Orła Tomasz Bartosiak znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawłem Młodzińskim, na szczęście dla Broni bez dalszych konsekwencji. Na boisku po radomskiej stronie pojawili się Bartłomiej Książek, Bartosz Krukowski i Michał Bojek, ale nie wpłynęło to znacząco na jakość gry. Broń nie stwarzała już sobie sytuacji bramkowych, kilka razy to Orzeł skonstruował groźne akcje. W 88. minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był jeden z zawodników z Wierzbicy. Rzut karny na gola zamienił Sebastian Stąpor.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Dobra gra w pierwszej połowie tego spotkania wystarczyła, by podopieczni Dariusza Różańskiego zapisali na swoim koncie kolejny komplet punktów i umocnili się na pozycji lidera IV Ligi. Broń prowadzi w tabeli i ma 6 punktów przewagi nad drugą Victorią Sulejówek oraz aż 11 nad trzecią Mszczonowianką Mszczonów. Przypomnijmy także, że ekipa z Plant jesienią nie poniosła żadnej porażki, a jej bilans to 16 zwycięstw i 3 remisy. Następne spotkanie w ramach rozgrywek IV Ligi przy Narutowicza 9 dopiero na wiosnę.

Broń Radom - Orzeł Wierzbica 3:1 (3:0)
Bramki:
4' Czarnecki, 12' Nogaj, 41' Nowosielski - 88' Stąpor (karny)