Porażka Broni na początek jesieni

W pierwszych minutach gra była dość wyrównana, choć to Świt dłużej utrzymywał się przy piłce. Broń miała swoje sytuacje w okolicach piętnastej minuty, lecz była daleka od zdobycia gola. Wykorzystał to Świt i w 20 minucie "rozklepał" radomską obronę, a Koziara z najbliższej odległości pokonał Mateusza Matrackiego.

Jan Kowalski kilkakrotnie próbował zaskoczyć rywala swoimi indywidualnymi akcjami i udawało mu się to, lecz rajdy kończyły się na wysokości pola karnego, gdzie nie miał kto zwieńczyć ich celnym strzałem. To wciąż gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i budowali od podstaw swoje ataki.

W drugiej połowie z dobrej strony pokazał się także Dominik Leśniewski, którego dośrodkowania często lądowały w polu karnym rywala. Ponownie - brakowało jednak kogoś, kto skutecznie wykończyłby te akcje. Broniarze próbowali ze wszystkich sił gonić wynik, ale kolejne rzuty rożne i wrzutki były bez większych problemów wybijane do przodu, co od razu stwarzało Świtowi okazje do kontrataków.

W 77 minucie drugą żółtą, w w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył pomocnik Michał Steć i Broń grała w przewadze... całe dwie minuty. W 79 minucie również Paweł Ankurowski ujrzał czerwony kartonik i po przewadze liczebnej nie było już śladu.

Ostatni kwadrans można zapisać na korzyść gości, którzy stwarzali sobie wiele dogodnych sytuacji strzeleckich. Na ich nieszczęście, postawa Świtu w defensywie była tego wieczoru wzorowa i nie udało im się pokonać dobrze dysponowanego Dawida Kędry.

Jest to trzecia porażka Broni Radom w obecnym sezonie. Jeśli radomianie chcą powalczyć jeszcze o awans do nowej III ligi, muszą zacząć punktować również w spotkaniach z trudniejszymi rywalami. Bez tego, o awansie nie ma co marzyć.

Okazja do poprawy nadarzy się już niedługo. W najbliższą niedzielę (27 września) o g. 19:00 Broń podejmie na stadionie przy "N9" Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 1:0 (1:0)