Broń zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu

Broń Radom zremisowała z Omegą Kleszczów 1:1 w ostatniej kolejce sezonu 2014/2015 piłkarskiej III ligi i zakończyła rozgrywki grupy łódzko-mazowieckiej na trzecim miejscu.

Radomianie przystąpili do tego spotkania bez kontuzjowanych Piotra Nowosielskiego, Mikołaja Skórnickiego oraz Piotra Wieczorka. W dodatku za kartki pauzował Piotr Dobosz, a rozchorował się Karol Budzikur. Gospodarze podeszli do tego meczu również w osłabionym, zaledwie 13-osobowym składzie.

Ekipa z Plant miała szansę na zajęcie pozycji wicelidera na koniec rozgrywek. Aby tak się stało radomianie musieli wygrać i liczyć na potknięcie Ursusa Warszawa. Ostatecznie, w Kleszczowie padł remis, podobnie jak w Łodzi, gdzie ekipa ze stolicy podzieliła się punktami z ŁKS-em. Dlatego też sytuacja w czubie tabeli nie uległa zmianie.

Miejscowi prowadzili z Bronią wyrównaną walkę. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Groźnych sytuacji bramkowych w pierwszej połowie nie było zbyt wiele. Tuż po przerwie arbiter podyktował rzut karny dla Omegi, którego na gola zamienił Michał Czaplarski. Siedem minut później w "szesnastce" faulowany był Mariusz Marczak, a do remisu z jedenastu metrów doprowadził Wajih Bouchniba.

Kwadrans przed końcem z rzutu wolnego nieznacznie chybił Czaplarski. W końcówce Omega jeszcze trochę przycisnęła, ale wynik nie uległ już zmianie. Jeden punkt pozwolił zespołowi z Kleszczowa na wyprzedzenie w tabeli WKS-u Wieluń. Jeśli Radomiak awansuje do II ligi, to Omega zachowa ligowy byt.

Omega Kleszczów - Broń Radom 1:1 (0:0)
Bramki: Czaplarski 49' (k) - Bouchniba 58' (k)

Broń: Wnukowski, Krukowski, Gorczyca, Ankurowski, Wicik (Wichucki 68'), Bojek (Stefański 86'), Sałek, Bouchniba, Leśniewski, Więcek (Gregorek 58') Marczak