Remis Broni z ŁKS-em. Trzy gole po karnych

Zapis relacji live - TUTAJ

W trakcie meczu zbierano pieniądze na dla niepełnosprawnej Marysi Kozdry, która przejdzie kosztowną operację serca. Więcej o tym pisaliśmy w zapowiedzi oraz tutaj.

Pierwsza groźna akcja w tym meczu miała miejsce w 19 minucie. Podanie z głębi pola dostał Piotr Nowosielski, dograł do Bouchniby, ten oddał piłkę Nowosielskiemu, który oddał groźny strzał. Na posterunku był jednak Adam Sekuterski. Drużyna ŁKS-u sporo grała wysokimi piłkami i w ten sposób chciała znaleźć się w polu karnym Broni. W 38 minucie kolejną dobrą okazję miał Nowosielski, ale z ostrego kąta strzelił wprost do bramkarza.

Zobacz galerię zdjęć z meczu

Tuż po przerwie w polu karnym padł Dominik Leśniewski, ale arbiter nie dopatrzył się w tej sytuacji faulu zawodnika gości. Łodzianie otworzyli wynik w 53 minucie. Świetne dośrodkowanie Bartosza Bujalskiego z lewej strony boiska wykorzystał Adam Patora, który strzałem głową z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Strzelona bramka wyraźnie dodała skrzydeł przyjezdnym, którzy stworzyli sobie w kolejnych fragmentach gry parę groźnych sytuacji.

Tego co wydarzyło się w końcówce chyba nikt się nie spodziewał. Najpierw w 86 minucie w polu karnym Mariusz Marczak faulowany był przez Roberta Sieranta, który otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. "Jedenastkę" wykorzystał Piotr Nowosielski. Chwilę później mogło być 2:1, ale gospodarze nie wykorzystali błędu Sekuterskiego, który minął się z piłką. W doliczonym czasie gry golkiper w polu karnym faulował Marczaka i arbiter ponownie wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem raz jeszcze okazał się Nowosielski. Kiedy wydawało się, że to już koniec emocji, w 95 minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny, tym razem dla ŁKS-u. Drugą żółtą kartkę otrzymał w tej sytuacji Piotr Dobosz, a gola z jedenastu metrów zdobył Bartosz Bujalski.

Broń Radom - ŁKS Łódź 2:2 (0:0)
Bramki: Nowosielski 87' (k), 90+3' (k) - Patora 53', Bujalski 90+6' (k)

Broń: Budzikur, Krukowski (Wichucki 66'), Ankurowski, Gorczyca, Dobosz, Leśniewski, Sałek, Wicik (Bojek 59'), Nowosielski (Stefański 90+4'), Bouchniba (Więcek 81'), Marczak
ŁKS: Sekuterski, Filipiak, Mauricio (Cupriak 73'), Ślęzak, Zimoń, Sierant, Bujalski, Kowalski, Sarafiński (Karbowniak 81'), Golański, Patora (Dynel 90')