Broń wygrała u siebie z Pelikanem

Przed rozpoczęciem tego pojedynku ekipa z Plant sąsiadowała w tabeli z Pelikanem. Radomianie byli na czwartym miejscu ze stratą jednego oczka do drużyny z Łowicza. Po środowym (6 maja) meczu podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego wyprzedzili rywali i wskoczyli na trzecią pozycję.

Mecz odbywał się w trudnych warunkach. Murawa po obfitych opadach deszczu (przed i w trakcie spotkania) była grząska i śliska. Już w trzeciej minucie Dominik Leśniewski obił poprzeczkę bramki gości. W 14 minucie powinno być 1:0, ale Mariusz Marczak zatrzymał się z piłką przed linią bramkową. Od 22 minuty Pelikan grał w osłabieniu. Bartosz Broniarek otrzymał czerwony kartonik za faul na Dominiku Leśniewskim, który wychodził na czystą pozycję. Kilka chwil przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał Mariusz Marczak.

Radomianie dobrze rozpoczęli drugą połowę. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Piotr Dobosz, który zdobył swojego pierwszego gola w trzeciej lidze. Chwilę później w słupek trafił Marczak. Niespełna kwadrans po przerwie było 2:0, a autorem bramki był Mikołaj Skórnicki, który w zamieszaniu podbramkowym wpakował piłke do siatki z najbliższej odległości. Przez godzinę gry drużyna Pelikana nie oddała natomiast ani jednego strzału na bramkę Karola Budzikura. W 72 minucie kontaktowego gola zdobył Robert Kowalczyk. Końcówka była nerwowa dla gospodarzy, ale ostatecznie udało im się zgarnąć trzy punkty.

Broń Radom - Pelikan Łowicz 2:1 (0:0)
Bramki: Dobosz 49', Skórnicki 59' - R. Kowalczyk 72'

Broń: Budzikur, Wieczorek, Gorczyca, Ankurowski, Dobosz (Bojek 60'), Leśniewski, Skórnicki, Sałek (Więcek 73'), Wicik,, Bouchniba (Krukowski 87'), Marczak (Wichucki 90')