Pięć bramek w meczu Świt - Broń i porażka radomian

Broń Radom przegrała na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 w meczu 27 kolejki III ligi.

Drużyna prowadzona przez trenera Marka Papszuna zrewanżowała się za porażkę w rundzie jesiennej, kiedy to Broń wygrała aż 8:1. W sobotnim (2 maja) pojedynku również padło wiele bramek.

Świt dobrze rozpoczął to spotkanie. Miejscowi stwarzali sobie sytuacje do zdobycia gola, a po dwóch kwadransach Reinaldo Melao trafił w poprzeczkę. Pięć minut później przyjezdni nie mieli już tyle szczęścia. Podanie z głębi pola otrzymał Jakub Cesarek i strzałem z dziesięciu metrów pokonał Karola Budzikura. Ekipa z Plant odpowiedziała jednak szybko. W 39 minucie wyrównał Mariusz Marczak. Szybką, trójkową akcję przeprowadzili Piotr Nowosielski, Wajih Bouchniba i właśnie Marczak, który popisał się ładnym uderzeniem i pokonał Radosława Liberę. Tuż przed końcem pierwszej połowy gospodarze zdobyli jeszcze gola, ale arbiter go nie uznał, bo dopatrzył się faulu na Karolu Budzikurze, golkiperze Broni.

Od 62 minuty Świt grał w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymał Melao. Mimo gry w przewadze przyjezdni stracili dwie bramki. W 70 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Karol Drwęcki. Kwadrans później było już 3:1, a kontratak celnym strzałem po ziemi zakończył Mateusz Zawiska i piłka ugrzęzła w siatce. Broń odpowiedziała jeszcze golem Marczaka w doliczonym czasie gry.

W następnej kolejce radomianie zmierzą się u siebie z Pelikanem Łowicz. Początek tego meczu w środę (6 maja) o godzinie 19:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 9.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 3:2 (1:1)
Bramki: Cesarek 35', Drwęcki 70', Zawiska 85' - Marczak 39', 90'

Świt: Libera - Kamiński, Drwęcki, Melao, Broniszewski (Drewnowski 81'), Koziara, Steć, Cesarek, Kozłowski (Basiuk 78'), Zawiska, Pachelski (Duda 46')
Broń: Budzikur - Wieczorek (Krukowski 87'), Wicik, Ankurowski, Dobosz (Gorczyca 85'), Leśniewski (Stefański 81'), Skórnicki, Sałek, Nowosielski (Bojek 61'), Bouchniba, Marczak