Broń rozpoczeła serię sparingów od porażki

W pierwszym meczu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym, piłkarze Broni Radom przegrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:1.

Trener Tomasz Dziubiński dał w sobotnim (17 stycznia) spotkaniu szansę gry wszystkim zawodnikom, którzy obecnie trenują w trzecioligowym zespole. Było jednak widać, że zespół ma za sobą zaledwie kilka dni treningów, więc brakowało zgrania, a przede wszystkim czucia piłki i dokładności.

Ekipa z Plant straciła gola w 32 minucie, kiedy to do siatki trafił Marcin Mirecki, który pokonał Norberta Wnukowskiego strzałem po ziemi w długi róg. Kilka minut po przerwie gospodarze mogli wyrównać, ale strzał Piotra Nowosielskiego z rzutu wolnego z nieco ponad dwudziestu metrów zatrzymał się na słupku. W 57 minucie Lechia wyprowadziła groźny kontratak, ale jeden z zawodników obił szkielet bramki. W 80 minucie dobrą sytuację zmarnował Nowosielski i mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Po meczu trener Tomasz Dziubiński nie przejmował się wynikiem pierwszego sparingu. - Skład został wymieszany, w każdej połowie grało 4-5 starszych zawodników plus reszta młodych. To jest dopiero początek pracy w okresie przygotowawczym. Miniony tydzień był lżejszy także nie było widać większego zmęczenia. Było kilka fajnych akcji, ale byliśmy nieskuteczni. Duża ilość strat spowodowana była na pewno długą przerwą i oczywiście jest nad czym pracować - mówi Tomasz Dziubiński, szkoleniowiec Broni Radom.

W drużynie z Radomia zagrało dwóch testowanych graczy. - Marcin Krajewski jest szykowany do gry w drużynie juniorów, natomiast tylko trenuje z pierwszą drużyną. Miał ostatnio pół roku przerwy ze względu na kontuzję i dzisiaj wypadł słabo. Mariusz Borzęcki dostanie jeszcze szansę - dodaje trener.

Kolejny mecz sparingowy Broń rozegra na wyjeździe w sobotę (24 stycznia) z Mazowszem Grójec.

Broń Radom - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:1)
Bramka: Mirecki 32'

Broń (skład za bronradom.pl)
I połowa: Wnukowski - Krukowski, Skórnicki, Gorczyca, Dobosz, Sałek, Bojek, Stefański, Borzęcki, Marczak, Bartosiak
II połowa: Przytuła - Wieczorek, Ankurowski, Wicik, Wichucki, Krajewski, Więcek, Bouchniba, Leśniewski, Midziołek, Nowosielski