Broń Radom 3:1 GKS II Bełchatów (zapis relacji)

Broń Radom w meczu 13 kolejki III ligi wygrała z rezerwami GKS-u Bełchatów. Radomianie byli drużyną zdecydowanie lepszą i wygrali zasłużenie.

Broń Radom                       3:1                 GKS II Bełchatów
 17' Chrzanowski
  29' Ślifirczyk (k)
                                                                40' Zięba
89' Leśniewski

Broń: McMullen - Rdzanek (Bartosiak 32'), Gorczyca, Wicik, Budziński, Noheem, Sałek, Modzelewski (Ankurowski 60'), Leśniewski, Ślifirczyk (Nogaj 79'), Chrzanowski
GKS: Baranowski - Turniak, Stanisławski, Górski, Grzelak, Gul, Płoszka, Zięba, Rośniak, Cukiernik (Grzejda 46'), Rynkiewicz (Łabędzki 85')

Rezerwowi:
Broń: Przytuła - Bartosiak, Nogaj, Krukowski, Więcek, Oshikoya, Ankurowski
GKS: Bruchajzer - Kondracki, Łabędzki, Raś, Bąkowicz, Grzejda

90+3' koniec meczu
90' trzy minuty doliczone przez arbitra
89'  GOOOOL dla Broni!!! Z prawego skrzydła po ziemi dogrywał Nogaj, a piłkę do siatki skierował Leśniewski! Broń - GKS 3:1
88' Bartosiak uderza, ale zbyt lekko
86'  Łabędzki za Rynkiewicza (GKS)
85' dośrodkowanie Leśniewskiego zbyt mocne i wychodzi poza plac gry
82' Chrzanowski przyjął, obrócił się i uderzył po ziemi. Po interwencji ramkarza jeszcze rzut rożny
79'  Nogaj za Ślifirczyka (Broń)
78' ładny strzał Wicika z rzutu wolnego i na korner sparował Baranowski
77' Stanisławski (GKS). To jego druga żółta kartka i w konsekwencji  Broń w przewadze!
76' dobre podanie do Sałka przed pole karne. Szkoda, że pomocnik Broni nie oddał strzału na bramkę
71' Leśniewski uderzał z dystansu, ale bez problemów łapie golkiper GKS-u
69' Ankurowski do Chrzanowskiego, ale zbyt mocno
64' uderzenie Chrzanowskiego zatrzymało się na murze
64' rzut wolny dla Broni z 18 metrów
61' dośrodkowanie Grzejdy z rzutu wolnego nie mija nawet pierwszego obrońcy gospodarzy
60'  Ankurowski za Modzelewskiego (Broń)
60' ładna akcja Leśniewskiego zakończona strzałem, niestety niecelnym
58'  Rośniak (GKS)
56' dobra akcja Ślifirczyka zakończona strzałem zablokowanym przez obrońców GKS-u, chwilę później jeden z defensorów z Bełchatówa zagrał piłkę ręką, ale arbiter w tej sytuacji również nie wskazał na "wapno"
54' Gul przedał się środkiem w pole karne i upadł, ale sędzia nie podyktował jedenastki
53' na początku drugiej połowy nie dzieje się nic ciekawego na murawie
50' rajd Turniaka przerwany przez obrońców Broni
w przerwie zmiana - Grzejda za Cukiernika (GKS)

45+1' koniec pierwszej połowy
41' Rośniak lewą stroną, ale w porę zatrzymany przez obrońców
40'  GOL dla GKS-u! Zięba pakuje piłkę do siatki! Broń - GKS 2:1
38' pierwszy strzał gości na bramkę Broni. Uderzenie Rośniaka jednak niecelne
38' kolejna groźna akcja gospodarzy. Blisko gola samobójczego był Grzelak, ale piłka trafiła w poprzeczkę
37' strzał Leśniewskiego broni Baranowski
37' po zejściu Rdzanka na prawą obronę przesunął się Noheem, a w pomocy gra Bartosiak
33' uderzenie Ślifirczyka z rzutu wolnego wprost w mur
33' faul na Chrzanowskim na 18 metrze
32'  Rdzanek nie może jednak kontynuować gry. W jego miejsce wchodzi Bartosiak
29'  GOOOOL dla Broni!!! Ślifirczyk pewnym egzekutorem jedenastki! Broń - GKS 2:0
29'  rzut karny dla Broni! Faulowany Leśniewski
26' Rdzanek potrzebuje pomocy medycznej
22' rajd Noheema prawym skrzydłem zakończony niecelnym uderzeniem
19'  ależ ostre wejście Gula w Noheema i żółty kartonik dla zawodnika GKS-u
18' kolejna groźna akcja gospodarzy! Ślifirczyk ponownie trafia w słupek, tym razem strzałem nogą
17'  GOOOOL dla Broni!!! Dośrodkowanie Wicika z rzutu rożnego, Ślifirczyk głową trafia w słupek, a chwile później z najbliższej odległości do siatki trafia Chrzanowski! Broń - GKS 1:0
16' dobry, mocny strzał Sałka z 20 metrów, ale sparował na rzut rożny Baranowski
13' niewiele się dzieje na razie na boisko
8' uderzenie Sałka z dystansu zablokowane przez defensorów
6' kolejna centra Wicika, tym razem jednak piłka wyszła poza boisko
3' dośrodkowanie Wicika z rzutu wolnego, ale poradzili sobie z nim obrońcy
 rozpoczęli goście

godz. 18:59 - Broń na biało-niebieski, GKS na zielono-czarno
godz. 18:58 - oba zespoły już na murawie
godz. 18:51 - za chwile podamy składy obu zespołów
godz. 18:50 - ze stadionu im. Marszałka Piłsudskiego w Radomiu wita Michał Nowak