Druga porażka w rundzie wiosennej. Broń gorsza od lidera

Piłkarze Broni Radom przegrali z Legionovą Legionowo 0:2 w zaległym meczu 16 kolejki III ligi. Radomianie zagrali nieco lepiej niż w sobotę z GKP Targówek, ale i tak musieli uznać wyższość rywali.

Zapis Relacji Live - TUTAJ
Skrót meczu (VIDEO) - TUTAJ
Konferencja prasowa (VIDEO) - TUTAJ

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania po sobotnich porażkach. Broń przegrała ze wspomnianym GKP Targówek, natomiast Legionovia niespodziewanie uległa walczącej o utrzymanie ekipie Zawiszy Rzgów. Dlatego też i jedna i druga drużyna zapowiadała w środę walkę o trzy punkty. Goście jednak szybko zdobyli bramkę co ustawiło mecz.

Spotkanie odbyło się przy sztucznym oświetleniu i trzeba przyznać, że obiekt przy Narutowicza wyglądał w tej scenerii ładnie, szkoda tylko, że na trybunach nie było zbyt wielu kibiców futbolu. Jeśli chodzi jednak o sam mecz - rozpoczął się dla Broni najgorzej jak mógł. Ekipa z Plant już w dziewiątej minucie straciła bramkę. Fatalny błąd popełnił Wojciech Gorczyca, który stracił piłkę na trzydziestym metrze przed własną bramką, a był wtedy ostatnim obrońcą. Futbolówkę przechwycił Kamil Tlaga i popędził z nią w stronę bramki Broni i pewnym strzałem po ziemi obok słupka pokonał Pawła Młodzińskiego. W ciągu pierwszych kilkunastu minut aktywny był napastnik Broni, Daniel Ciupiński, ale niewiele tak naprawdę z tego wynikało. Gospodarze tracili sporo piłek w środku pola i nie potrafili zbudować groźnej akcji pod polem karnym rywali. W 29 minucie przyjezdni wyprowadzili drugi cios. Piłkę otrzymał Szymon Lewicki, który pięknym strzałem zza pola karnego pokonał wysuniętego Pawła Młodzińskiego i było już 2:0. Cztery minuty później Legionovia miała kolejną dobrą sytuację, ale ponad bramką uderzył Sebastian Janusiński. Chwilę przed Broń stanęła przed szansą na kontaktowe trafienie. Rzut wolny z ponad dwudziestu metrów wykonywał Norbert Rdzanek, jednak jego strzał minął bramkę gości.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Pierwsze minuty to walka głównie w środku pola. W 58 minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym i strzale jednego z piłkarzy Legionovii, zawodnicy drużyny przyjezdnej twierdzili, że piłka przekroczyła linię bramkową. Innego zdania był jednak arbiter, który gola nie uznał. Chwilę później niezłą sytuację miał Damian Sałek, który otrzymał piłkę od Kamila Czarneckiego i strzelił w kierunku bramki gości. Golkiper z Legionowa, Mateusz Matracki wybił jednak piłkę na rzut rożny. Kolejne minuty nie przyniosły sytuacji podbramkowych. Radomianie mieli przewagę optyczną, jednak nic z niej nie wynikało. Aż wreszcie w 84 minucie w wyśmienitej sytuacji znalazł się Daniel Ciupiński, jednak napastnik Broni zamiast spokojnie wykończyć akcję, fatalnie spudłował, z dziewięciu metrów posyłając piłkę ponad poprzeczką. Może gdyby trafił, to miejscowi złapaliby nieco "wiatru w żagle" i udałoby im się doprowadzić do remisu. Tak się jednak nie stało i w ostatnich minutach nic się już więcej nie wydarzyło i ekipa z Plant musiała uznać wyższość lidera.

Broń Radom - Legionovia Legionowo 0:2 (0:2)
Bramki: Tlaga 9', Lewicki 29'

Broń: Młodziński - Bargieł, Gorczyca (Książek 65'), Kupiec, Budziński (Leśniewski 79'), Noheem, Pakos, Sałek, Rdzanek, Ciupiński, Czarnecki
Legionovia: Matracki - Goliński, Prusik, Lendzion, Łukasik, Janusiński (Sołtys 64'), Broniszewski, Romanchuk, Karaszewski (Barankiewicz 85'), Tlaga (Złotkowski 79'), Lewicki (Tchórzewski 90')