Broń Radom rozbiła Mazura Karczew 4:0!

Przez całe spotkanie Broń Radom przeważała i mądrze oddalała grę od własnego pola karnego. Od samego początku bardzo aktywny był Jaiyesimi, który co chwila groźnie atakował prawą stroną boiska. W 24 minucie Chrzanowski otrzymał prostopadłe podanie, wbiegł w pole karne i bez trudu pokonał bramkarza gości. Dziesięć minut później Jaiyesimi wykorzystał pomyłkę obrońcy Mazura, wbiegł w pole karne, ograł bramkarza i podał piłkę do Kowalczyka. Napastnik Broni skierował piłkę do pustej bramki, a na trybunach zapanowała ogromna radość. Do końca pierwszej połowy Broń wybijała rywali z uderzenia, wszystkie akcje zespołu z Karczewa kończyły się przed polem karnym gospodarzy.

Druga połowa to konsekwentna i cierpliwa gra ekipy z Plant. W 59 minucie padła kolejna bramka dla Broni. Kupiec po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego wyskoczył najwyżej, uderzył piłkę głową i zdobył wspaniałą bramkę. Dominik Pusek, bramkarz Mazura był w tej sytuacji bez szans. Ostatnią bramkę dla gospodarzy zdobył w 73 minucie Przemysław Wicik po podaniu Kowalczyka. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Broń po serii porażek odniosła upragnione zwycięstwo nad Mazurem Karczew 4:0.

A oto, co po meczu powiedzieli trenerzy obu drużyn:

Artur Kolator (Mazur Karczew) - Broń rozegrała fantastyczne spotkanie. Gospodarze przez 90 minut przeważali. Wynik mógł być znacznie wyższy. Niestety, ale nie udało nam się zdobyć punktów na tym trudnym terenie. Gratuluję Broni zwycięstwa.

Artur Kupiec (Broń Radom) - Dzisiaj spotkały się zespoły, które prezentują bardzo podobny styl. Tak okazałe zwycięstwo cieszy, choć mogliśmy strzelić jeszcze parę bramek. Jestem zadowolony z postawu moich zawodników, a szczególnie z gry Przemysława Wicika, który zadebiutował w pierwszym zespole i zdobył jedną z bramek. To zwycięstwo było nam potrzebne, tym bardziej, że za nami seria kilku spotkań bez zwycięstwa.

Broń Radom - Mazur Karczew 4:0 ( bramki: Chrzanowski 24`, Kowalczyk 34`, Kupiec 59`, Wicik 73`)

Broń Radom: Młodziński - Bargieł, Kupiec, Gorczyca (Bartosiak 87`), Jaiyesimi, Sałek, Pakos (Nogaj 79`), Wicik (Leśniewski 87`), Budziński, Chrzanowski (Siwak 79`), Kowalczyk

Mazur Karczew: Pusek - Wójcik, Żurawski, Krystosiak, Trzpil, Zegarek, Herman (Bednarczyk 46`), Lewicki, Sochocki (Iwan 60`), Słomka (Wielądek 46`), Zieliński (Filipczak 70`)

żółte kartki: (Pakos, Gorczyca - Broń, Wielądek - Mazur)