Broń o trzecią ligę zagra z Mazovią

Broń o trzecią ligę zagra z Mazovią
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W weekend poznaliśmy zwycięzcę grupy północnej czwartej ligi. Rozgrywki na północy województwa mazowieckiego wygrała Mazovia Mińsk Mazowiecki i to ona zmierzy się z Bronią Radom w barażach. Mazovia skończyła ligowe rozgrywki z czterema punktami przewagi nad drugą Koroną Ostrołęka.

Co ciekawe, klub z Mińska w sezonie zasadniczym rozegrał tylko 27 meczów. Przed startem rozgrywek z gry wycofała się Bzura Chodaków, a po rundzie jesiennej czwartą ligę opuścili Błękitni Raciąż, więc wiosną Mazovia wygrała z Błękitnymi walkowerem. W całych rozgrywkach Mazovia zanotowała 19 zwycięstw, dwa remisy i siedem porażek. Zwycięzca grupy północnej wygrał 10 meczów na własnym boisku, jeden remisując a trzy przegrywając. Z kolei na wyjazdach klub z Mińska Mazowieckiego zwyciężył dziewięciokrotnie, raz zremisował a cztery razy musiał uznać wyższość rywala.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W 28 meczach Mazovia strzeliła 54 gole (średnia 1,9 gola na mecz) oraz straciła 31 bramek (średnia 1,1 gola na mecz). Co ciekawe pod tym względem klub z Mińska Mazowieckiego lepiej wypada na... wyjazdach. Tam Mazovia zdobyła 29 bramek, tracąc przy tym 15 goli. Z kolei u siebie bilans Mazovii to 25:16. Mazovia pozostaje niepokonana od 25 kwietnia, czyli od dziewięciu kolejnych meczów. W zimowym sparingu Broń pokonała Mazovię 1:0 po bramce Przemysława Nogaja.

Najważniejszą postacią drużyny z Mińska Mazowieckiego jest 31-letni Ukrainiec Jewhen Romanow, który strzelił 14 bramek i zaliczył dziewięć asysty w 27 meczach. Co ciekawe, Romanow to nominalny... obrońca. Więcej ostatnich podań na koncie ma tylko Łukasz Puciłowski - 10 (w 24 spotkaniach). Spośród napastników najlepiej spisał się Michał Bondara, który w 13 grach pięć razy wpisał się na listę strzelców, dorzucając do tego cztery asysty. Trenerem zespołu jest Andrzej Sieradzki.

Pierwszy mecz odbędzie się w Mińsku Mazowieckim w sobotę, 23 czerwca, o godz. 17. Rewanż rozpocznie się o tej samej godzinie w środę, 27 czerwca. 

Szymon Janczyk / fot. Emil Ekert

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub
  • avatar
    ~Moniuszki 2018-06-19 07:05
    Pedał cię strugał a ciota wysrala kondomie poniżej
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Daj namiar cwelu 2018-06-18 20:24
    Cioto z Moniuszki daj głos pedalski psie!
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~gds 2018-06-18 17:08
    Co ciekawe, normalny artykuł. Czyli można.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~gela 2018-06-18 14:55
    chyba czas na męską decyzję ?????????? patologia nethools tak zaśmieciła poziom dyskusji, ostatnie radomskie kibicowskie forum, gdzie nawet można wymienić poglądy z autorem , nie wiem dlaczego niektórzy traktują to jako dyshonor, to dopiero niebywałe pada na naszych oczach, może czas włączyć logowanie
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~b 2018-06-18 15:32
      geia - masz rację. ja nie wchodzę więcej na ten portal śmiesznych dziennikarzy dopóki nie będzie logowania. już sam nie wiem kto jest głupszy - ci net hoolsi czy dziennikarze nie czujący w ogóle na czym polega dziennikarstwo. artykuł o Cieślaku mnie doprowadził do łez. ze śmiechu. Michał zlał gościa tak,że temu już po 4 rundzie odechciało się boksu a dziennikarz pisze,że wymęczone zwycięstwo... żegnam discopolowy portalu. tracicie czytelników przez te głupoty i pozwolenie na chamskie komentarze.
      • 80%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~b 2018-06-18 16:20
      gela miało być. przepraszam.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Moniuszki 2018-06-18 15:42
    jestem ładny czysty i pachnący .Panowie nie martwcie się mam też nowe rajstopy bo stare przetarły się w kroku ,proszę tylko wygrajcie w barażu ! a będziecie zadowoleni !
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~XXX 2018-06-18 14:06
    Na pochybel janczykowi i zielonym cwelom. Robimy awans Broń Radom robimy awans!!!
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 2018-06-18 12:45
    Panie Janczyk przez dwa dni trwał memoriał Z. Miłkowskiego organizowany przez Broń. I o tym wydarzeniu cisza ale jak radomiak zorganizował piknik na struga dla dzieciaków to nie przeżył by pan aby o tym nie napisać . Zielony pajacu skończ pisać o Broni bo tylko ludzi wkurwiasz.
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      Szymon Janczyk 2018-06-18 13:05
      Panie anonimie, zapraszam serdecznie do lektury. :) http://www.cozadzien.pl/sport/za-nami-iv-memorial-zdzislawa-milkowskiego/48395
      • 63%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-06-18 13:32
      Co ciekawe SJanczyk sam tego nie napisał
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      Szymon Janczyk 2018-06-18 13:44
      Oczywiście, pomagała mi królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. :)
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Moniuszki 2018-06-18 13:43
    Ja wiem ze jesteś cwelem ty jebana zielona kurwo
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Moniuszki 2018-06-18 13:20
    tak jestem cwelem i się tego wcale nie wstydzę lubię się oddawać i zrobię wszystko dla mojej kochanej Broni !!! za każdą strzeloną bramkę w barażach oferuję wjazd we mnie każdemu prawdziwemu kibicowi Broni !!! ave Broń kochajmy się wszyscy i bądzmy razem moje ciało jest dla was przyjaciele z Narutowicza.
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Moniuszki 2018-06-18 13:14
    za remis w Mińsku Maz.oddam siostrę w dobre ręce ! a za zwycięstwo jestem w stanie oddać siebie !
    • oceń:
    • |