Sport Radom, Informacje sportowe z Radomia Siatkarz Cerradu na Mistrzostwach Świata - Sport - Co za dzień
baner

Siatkarz Cerradu na Mistrzostwach Świata


Jakub Zwiech został powołany do kadry reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata U-23 w Kairze. Niespełna 21-letni środkowy będzie wraz z kolegami rywalizował w Egipcie w nowej formule rozgrywek.


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Już w piątek, 18 sierpnia w Kairze rozpoczną się Mistrzostwa Świata, w którym udział wezmą reprezentacje 12 państw. Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach, po sześć zespołów każda. Biało – czerwoni zagrają w grupie z: Brazylią, Egiptem, Meksykiem, Japonią i Kubą. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów. Zbliżający się turniej wiąże się z nowym regulaminem gry. Mecze w Kairze będą rozgrywane do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym. Z kolei po wykonaniu zagrywki zawodnik będzie musiał wylądować przed linią dziewiątego metra.

Młody zawodnik radomskiej drużyny znalazł się w dwunastoosobowej kadrze, która w stolicy Egiptu powalczy o medal. Wychowanek Gwardii Wrocław z zespołem prowadzonym przez Dariusza Daszkiewicza trenuje już od miesiąca, by w pełni przygotować się to mistrzostw rozgrywanych w myśl nowych przepisów. Jakub Zwiech został zawodnikiem Cerradu Czarnych Radom w czerwcu 2016 roku. Mierzący 202 cm środkowy dołączył do radomskiej drużyny po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.  

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

baner

Patryk Kurasiewicz, fot. wksczarni.pl


Wasze komentarze


Polecany artykuł

Olimpijczycy na Mistrzostwach Świata Zapaśnicy Olimpijczyka Radom walczyli w Mistrzostwach Świata do lat 23 w Bydgoszczy....

x