Przegrany sparing Czarnych

Mecz miał charakter czysto szkoleniowy, ale w hali MOSiR pojawiła się spora grupa sympatyków "Wojskowych". Była to bowiem pierwsza okazja, by zobaczyć swoich ulubieńców, zwycięzców ostatniego turnieju na Słowacji, podczas test-meczu w Radomiu.

W pierwszym secie trener Raul Lozano rozpoczął od ustawienia: Żaliński, Grobelny, Bołądź, Grzechnik, Szczurek, Ostrowski i Kowalski (L). Pierwszy punkt należał do radomian, jednak dalszy przebieg seta - wskutek ich błędów w przyjęciu i dobrej gry rywala - odbywał się pod dyktando gości, którzy ostatecznie wygrali 19:25.

Druga partia to z kolei zdecydowana przewaga gospodarzy. Igora Grobelnego zastąpił na parkiecie Radosław Zbierski (ze względu na wypożyczenie nominalnego przyjmującego Jakuba Wachnika - przyp.). Razem z Bartkiem Bołądziem i Wojciechem Żalińskim stworzyli duet nie do zatrzymania w ataku, co pozwoliło im zwyciężyć 25:17.

Choć trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli Czarni (6:4 i 16:11), później po serii błędów naszego zespołu, w decydującej fazie seta prowadzenie przejęli Ukraińcy (20:21) i to oni dowieźli je do końca. Niezwykle zacięty czwarty set zakończył się efektownym blokiem "Wojskowych", którzy zachowali zimną krew w końcówce.

O wyniku treningowego pojedynku musiał zadecydować tie-break. To gospodarze rozpoczęli go lepiej - od punktowego bloku. Ponownie jednak to lwowianie przejęli inicjatywę i ostatecznie wygrali 15:9, a cały mecz 3:2.

Choć Czarnym nie udało się wygrać, ich gra momentami naprawdę mogła się podobać. Należy pamiętać, że kilka godzin przed meczem zawodnicy odbyli jednostkę treningową w siłowni i grali w dosyć eksperymentalnym ustawieniu z powodu nieobecności Jakuba Wachnika, zastąpionego przez Radosława Zbierskiego (nominalnie libero).

- Jesteśmy w trakcie ogromnej pracy fizycznej, dlatego był to dla nas mocny trening. Graliśmy dziś z niezłym zespołem, który potrafi atakować. Choć zagraliśmy słabiej, niż kilka dni temu na Słowacji, wierzę, że już w przyszłym miesiącu nasza gra będzie wyglądała zupełnie inaczej - stwierdził Raul Lozano.

Argentyńczyk potwierdził także informację, że klub jest w trakcie rozmów z nowym zawodnikiem na pozycję przyjmującego. Ten przebywa jeszcze na zgrupowaniu reprezentacji, ale w ciągu najbliższych dni wszystko powinno się wyjaśnić.

Kolejny sprawdzian formy przed ligą dla Czarnych w piątek i sobotę (25-26.09) na turnieju w Rypinie.

Cerrad Czarni Radom - Kazhany Barkom Lwów 2:3 (19:25, 25:17, 22:25, 25:21, 9:15)

Cerrad Czarni: Żaliński, Grobelny, Szczurek, Bołądź, Grzechnik, Kowalski (libero) oraz Zbierski, La Cavera, Zwiech, Ostrowski, Zugaj.