SKARYSZEW. Zajęcia z pierwszej pomocy

SKARYSZEW. Zajęcia z pierwszej pomocy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Programy skierowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 roku życia. Podczas zajęć uczestnicy dowiadują się jak udzielać pierwszej pomocy. - Chodzi o to, aby w przypadku zdarzeń losowych każdy wiedział jak może pomóc rodzicom, rodzeństwu, dziadkom czy zupełnie obcym osobom – mówią organizatorzy zajęć.

OSP ma dwa fantomy, na których młodzież uczy się resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak usztywnić kręgosłup, nogę, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej, czy jak pomóc osobie podczas omdlenia, czy padaczki. Organizatorzy przekazują także informacje pod jaki numer telefonu należy dzwonić i o czym informować, tak aby dyspozytor wiedział w jakim stanie znajduje się pacjent.

Kiedy dzieci poznają te podstawowe zasady, strażacy wyjadą z nimi do szkół na terenie gminy i regionu, by tam młodzi ratownicy przekazali swoją wiedzę rówieśnikom. Najważniejsze jednak jest to, że sami potrafią ją zastosować.

- Najbardziej cieszą telefony od rodziców dzieci, którzy gratulują pomysłu i podają przypadki, kiedy dziecko potrafiło wykorzystać umiejętności nabyte w trakcie naszych zajęć. O popularności obu programów świadczy fakt, że do Skaryszewa na zajęcia w OSP przyjeżdżają dzieci i młodzież z innych miejscowości - komentują organizatorzy.

Zapisy na zajęcia odbędą się w środę 2 i 9 grudnia o godzinie 18.00 w Remizie OSP Skaryszew

AH

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy