Szalpuk gotowy na ME

Szalpuk gotowy na ME
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Na ostatniej prostej, przed czempionatem Starego Kontynentu, drużyna prowadzona przez Stephana Antigę dwukrotnie zmierzyła się z reprezentacją Słowacji. Oba spotkania rozegrane zostały w Bratysławie, pierwsze z nich bez udziału publiczności, zakończyło się zwycięstwem Polaków 4:1 (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ), a w drugim meczu, już z kibicami na trybunach, wygrali Biało-Czerwoni aż 5:0. Wyniki mało siatkarskie wzięły się z tego, że trenerzy obu reprezentacji umówili się na rozegranie dokładnie pięciu setów.

W obu spotkaniach na parkiecie pojawił się przyjmujący Cerradu Czarnych Radom – Artur Szalpuk. 20-letni zawodnik w obu przypadkach wchodził z ławki i notował dobry występ. W pierwszym meczu Szalpuk zdobył pięć punktów, a w drugim zapisał na swoim koncie cztery oczka.

Dla reprezentacji Polski mecz ze Słowacją był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami Europy. W fazie grupowej „Biało-Czerwoni” zmierzą się z Belgią, Słowenią i Białorusią. W pierwszym meczu Polacy zagrają z Belgami, spotkanie w piątek o godzinie 19.30.


Natomiast drużyna Cerradu Czarnych Radom kontynuuje przygotowania do początku sezonu PlusLigi. W najbliższy weekend podopieczni Raula Lozano wystartują w turnieju towarzyskim w Nidzicy, gdzie oprócz nas zagrają drużyny z Kielc, Warszawy i Olsztyna.


Polska: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek (13), Piotr Nowakowski (8), Mateusz Bieniek (9), Mateusz Mika (14), Michał Kubiak (4), Paweł Zatorski (L) - Dawid Konarski (5), Grzegorz Łomacz (1), Piotr Gacek (L), Rafał Buszek (1), Artur Szalpuk (4), Marcin Możdżonek, Karol Kłos.

KD / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy