Siatkarki MUKS-u 13 Radom o krok od podium MP młodziczek

Siatkarki MUKS-u 13 Radom o krok od podium MP młodziczek
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Dwie radomskie pary wystartowały w mistrzostwach Polski młodziczek, które odbywały się w Strzelinie. Aleksandra Bator i Weronika Brzuza zajęły siódme miejsce natomiast Anna Pawłowska i Paulina Niedźwiecka były o krok od podium!

Oba radomskie duety świetnie spisały się we wcześniejszych eliminacjach i awansowały do najlepszej szesnastki w kraju. W turnieju finałowym również zaliczyły bardzo dobry występ. Para Aleksandra Bator / Weronika Brzuza zajęła siódmą lokatę. - Pojedynek o wejście do najlepszej szóśtki przegrały z duetem z Częstochowy - mówi Mirosław Malec, opiekun siatkarek. Z tą samą parą rywalizował potem drugi radomski duet, Anna Pawłowska / Paulina Niedźwiecka. Wzięły one rewanż za porażkę swoich koleżanek i zwyciężyły zapewniając sobie awans do półfinału.

Mecz decydujący o awansie do finału reprezentantki MUKS-u 13 Radom przegrały z parą z Cieszyna i pozostała im walka o brązowy medal. W "małym finale" zmierzyły się z duetem z Rumii i rozpoczęły znakomicie wygrywając pierwszą partię. W drugim secie prowadziły nawet 18:13, ale rywalkom udało się zniwelować straty i doprowadzić do tie-breaka, którego również rozstrzygnęły na swoją korzyść. Ostatecznie Pawłowska i Niedźwiecka zajęły czwartą pozycję.
- Troszkę boli to czwarte miejsce, bo było naprawdę blisko medalu. Nasze obie pary grały jednak rewelacyjne zawody, a poziom turnieju był bardzo wyrównany. Dziewczyny mają predyspozycje, aby osiągać bardzo dobre wyniki. Grały bardzo fajnie, ambitnie, zadziornie, są bardzo żywiołowe i bardzo dobrze przygotowane technicznie - podkreśla Mirosław Malec, który jest zadowolony z końcowego wyniku obu par. - Czwarte i siódme miejsce w Polsce to bardzo dobry wynik. - mówi.

To kolejny sukces radomskiej siatkówki plażowej w ostatnich dniach po wicemistrzostwie Polski juniorów Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka z RCS Czarnych Radom. W tym samym turnieju Bartłomiej Malec zajął czwartą lokatę, a duet Rafał Faryna / Piotr Filipowicz uplasował się na miejscach 13-16. Kolejna szansa na medale już za tydzień. W Łodzi odbędą się mistrzostwa Polski kadetów, na których wystąpi para RCS Czarnych Radom, Jan Firlej / Błażej Czarnecki. - Mam nadzieję, że chłopcy pokażą się z jak najlepszej strony - mówi Mirosław Malec.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_sport/siata/plaz.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96