Radomianin najmłodszym sędzią w Polsce!

Radomianin najmłodszym sędzią w Polsce!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Tradycyjne już po zakończeniu ligowych rozgrywek Wydział Sędziowski PZPS występuje do Zarządu związku o nadanie klas sędziowskich na kolejne rozgrywki. W tym roku w gronie arbitrów, którzy awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej znalazł się Wojciech Głód. Od przyszłego sezonu radomian będzie prowadził spotkania w I lidze.

Na chwilę obecną okręg radomski może się pochwalić sześcioma siatkarskimi sędziami. Uprawnienia do prowadzenia spotkań w PlusLidze posiada Maciej Twardowski. Arbitrem pojedynków w OrlenLidze może być Anna Banaś. W I lidze spotkania prowadzić mogą Paweł Zajc i wspomniany już Wojciech Głód. Natomiast w trzeciej klasie rozgrywkowej sędziować mogą Paweł Jeżyna i Krzysztof Kapusta. Dodatkowo kwalifikatorem w PlusLidze jest Sylwester Strzylak.

Warto zaznaczyć, że Wojciech Głód awansować do I ligi po zaledwie dwóch sezonach spędzonych II lidze. Dodatkowo radomian jest najmłodszym arbitrem z wszystkich 42 sędziów, którzy posiadają kwalifikację do prowadzenia spotkań w tej klasie rozgrywkowej.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy