Kobieca siatkówka wraca do Radomia

Kobieca siatkówka wraca do Radomia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Od czterech lat w Radomiu nie było zespołu żeńskiej siatkówki, kiedy to w 2012 roku przestał istnieć AZS Politechnika Radomska. Teraz w II lidze występować będzie MKS Radomka Leclerc Radom. - Postanowiliśmy wskrzesić żeńską siatkówkę w naszym mieście. Dlatego też w nazwie mamy Radomkę, czyli zespół, który ponad 30 lat temu grał w siatkarskiej ekstraklasie – powiedział Mirosław Ziętkowski, wiceprezes MKS-u Radomki Leclerc Radom.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Nowy zespół ma opierać swój skład na wychowankach. - Będą u nas grać młode dziewczyny, które w większości wywodzą się z naszego miasta. W ten sposób chcemy rozwijać ten piękny sport – stwierdził Ziętkowski.

Trenerem zespołu został doskonale znany w środowisku Krzysztof Kubik.

Radomka swoje mecze będzie rozgrywać w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 13. Pierwszy mecz nowy zespół rozegra w sobotę, 8 października o godz. 16, a ich rywalem będzie Grupa Azoty PWSZ Tarnów. - Zapraszamy wszystkich już od godz. 15. Wtedy to odbędzie się prezentacja zespołu; przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla kibiców. Oczywiście wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny – twierdzi wiceprezes Ziętkowski.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy