Jacek Skrok trenerem Radomki Radom

Jacek Skrok trenerem Radomki Radom
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Po latach przerwy MKS Leclerc Radomka Radom powróciła do rywalizacji. W zeszłym sezonie nasz klub grał w II lidze zbierając cenne doświadczenie. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Kubika przegrała wszystkie mecze w fazie zasadniczej, ale w walce o pozycję udało jej się zatriumfować i zakończyć sezon na siódmej lokacie. W przyszłości ma być zdecydowanie lepiej.

Pomóc ma w tym osoba nowego trenera. Szkoleniowcem MKS Leclerc Radomki Radom został doskonale znany w środowisku Jacek Skrok. Trener Skrok ma 61 lat i w swojej karierze pracował w wielu zespołach. Siatkarsko reprezentował barwy Czarnych Radom, z którymi zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, a jako trener prowadził m.in. BBTS Bielsko-Biała, KS Murowana Goślina czy ostatnio KS DevelopRes Rzeszów. Pracował również w Radomce w latach 1995-1997.

Inwazja mocy MKS Leclerc Radomka Radom


- Od mojej przygody z Radomką minęło już 20 lat. Potem był jeszcze krótki epizod z Jadarem, ale tak cały czas pracowałem na obczyźnie. Teraz wracam do rodzinnego miasta i muszę przyznać, że czuję tremę – powiedział Jacek Skrok.

Działacze Radomki chcą, żeby ich zespół rozwijał się jak najlepiej i już niedługo dołączył do grona najlepszych ekip w Polsce. – Naszym celem jest Ekstraklasa. Inne ligi mnie nie interesują, a ja lubię wyzwania i mam nadzieję, że uda nam się tutaj stworzyć dobry zespół, który w krótkim czasie dołączy do siatkarskiej elity – wyjaśnił nowy trener.

Jeszcze nie wiadomo, w jakiej lidze w przyszłym sezonie występować będzie MKS Leclerc Radomka Radom. – Na chwilę obecną gramy w II lidze, ale istnieją pewne szanse na występ w wyższej klasie rozgrywkowej. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w ciągu kilku dni. Mam nadzieję, że uda się załatwić I ligę, bo to pozwoliłoby nam na szybkie zakontraktowanie dobrych zawodniczek i zamknięcie kadry – powiedział Jacek Skrok.

Jak na razie MKS Leclerc Radomka Radom przedstawiła pięć nowych zawodniczek. Do składu radomskiego zespołu dołączyły rozgrywające: Aleksandra Przepiórka i Maja Pelczarska, atakująca Maja Szczepańska, środkowa Katarzyna Śmieszek i libero Olga Samul. Wszystkie zgodnie podkreślały, że do gry w Radomiu skłoniła ich głównie osoba trenera Jacka Skroka, ale również wizja tworzenia dobrego zespołu, który w krótkim czasie chce wywalczyć awans do ORLENLigi. 

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy