Drużyna z Radomia najlepsza w MP Służb Mundurowych

Drużyna z Radomia najlepsza w MP Służb Mundurowych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W miniony weekend w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w siatkówce. Najlepsza okazała się drużyna Aresztu Śledczego w Radomiu, a w zawodach wzięło udział dwadzieścia zespołów.

- Po ostatnich sukcesach polskiej reprezentacji i zdobyciu mistrzostwa świata, siatkówka jest obecnie numerem jeden wśród dyscyplin sportowych w Polsce. To dyscyplina, która wzbudza niesamowite emocje ze strony zawodników jak i publiczności. Jest to doskonała forma rekreacji, współzawodnictwa i propagowania zdrowego trybu życia oraz poprawienia sprawności fizycznej uczestników - mówi Michał Plenkiewicz, współorganizator zawodów.

Zobacz galerię zdjęć


Podstawowym celem turnieju, jaki postawili sobie jego organizatorzy, to promowanie i wspieranie inicjatyw pobudzających aktywności fizyczną grup zawodowych służb mundurowych oraz popularyzacja i zachęcenie do uprawiania sportu.

Na imprezę zostało zaproszonych dwadzieścia drużyn z całej Polski, które były reprezentowane przez rożne służby, m.in. policje, straż pożarną, służbę więzienną, wojsko, służbę celną i inne. Drużyny rywalizowały w grupach, systemem każdy z każdym. W grupie finałowej znalazło się pięć ekip z czego aż dwie z Radomia - Komenda Woj. Policji zs. w Radomiu, Areszt Śledczy Radom, Komenda Woj. Straży Pożarnej w Warszawie, Komenda Woj. Policji zs. w Katowicach, Zakład Karny z Białej Podlaskiej.

Turniej wygrała drużyna Aresztu Śledczego w Radomiu. Drudzy byli siatkarze z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie KWP zs. w Radomiu, a czwarte KWP Katowice. Drużyna KWP w Radomiu, postanowiła zdobytą nagrodę finansową przekazać na dom dziecka.

- Imprezę zorganizowaliśmy przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz Urzędu Miejskiego w Radomiu, pod patronatem Komendy Głównej Policji i Prezydenta Miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka. Jak również dzięki uprzejmości pani Danuty Sawickiej dyrektor III L.O. im. D.Czachowskiego gdzie odbyła się impreza oraz doskonałych trenerów i nauczycieli, którzy pomagali przy organizacji imprezy, panów Pawła Jakubiaka i Grzegorza Rochowskiego. Nie obyło by się również bez pomocy sponsorów i tu ukłon w stronę sponsora głównego OSK Gepard Rafał Molga, który ufundował dla zwycięzców nagrody finansowe - dodaje Plenkiewicz.

MN / fot. organizator

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy