Czarni rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Czarni rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Pierwszy trening siatkarzy odbył się we wtorek (6 sierpnia) nad zalewem na Borkach. Po kilkuminutowym biegu zawodnicy zagrali między sobą turniej w siatkówkę plażową. Dużo cięższe zajęcia będą na nich czekały od przyszłego poniedziałku.

- Chcemy spokojnie wejść w okres przygotowawczy. Ten tydzień będzie luźny, ale od 12 sierpnia ruszamy z treningami wytrzymałościowymi. Zajęcia będą odbywały się dwa razy dziennie, głównie na siłowni. Zależy nam na tym, aby w tym czasie popracować nad kondycją. Te ciężkie treningi potrwają około ośmiu tygodni. W tej chwili dysponuję głównie zawodnikami, którzy grali u nas w ubiegłym sezonie. Jest również grupa młodych chłopców, która będzie nabierała doświadczenia. Za dwa, może trzy lata będą oni stanowili o sile polskiej siatkówki ligowej - wyjaśnił Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych Radom.

Na razie w zajęciach nie uczestniczą obcokrajowcy, którzy podpisali kontrakt z klubem. Chodzi tu o Marien Moreau, Dirka Westphala, Jozefa Piovarci.

Pierwszy trening Cerrad Czarnych Radom


- Ci zawodnicy dołączą do nas po Mistrzostwach Europy. Konkretny termin ich przyjazdu do Radomia nie jest w tej chwili znany, wszystko zależy od tego, jak długo w imprezie będą grały ich reprezentacje. Prawdopodobnie zakontraktujemy jeszcze jednego obcokrajowca, ale nie chcę jeszcze podawać jego nazwiska - dodał Robert Prygiel.

Na udany sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej liczą szczególnie młodzi siatkarze, którzy będą występowali w Czarnych.

- Koledzy z drużyny przyjęli mnie bardzo dobrze. Mam nadzieję, że wiele się tu nauczę i będę dobrze prezentował się w meczach o punkty. Gra w Czarnych to dla mnie wielka szansa i mam nadzieję, że kibice będą zadowoleni z mojej postawy - oświadczył Adam Kowalski.

- Liczę, że w Radomiu wiele się nauczę. Czekam na cenne rady zarówno od trenera, jak i moich kolegów. Wierzę, że poprzez ciężką pracę uda nam się osiągnąć sukces - dodał Bartłomiej Bołądź.


MS/foto. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy