Czarni przegrali pierwsze spotkanie o Final Four Pucharu Polski

W pierwszym meczy  cwierćfinału Pucharu Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozbiła 3:0 Czarnych Radom. Spotkanie zostało rozegrane w sobotę (29. grudnia) w radomskiej hali MOSiR.

Komplet widzów, którzy zasiedli na trybunach przy Narutowicza, mógł podziwiać dobrą grę tylko jednej drużyny i niestety nie byli nią Czarni. Faworyt tego meczu nie zawiódł. ZAKSA wygrała pewnie 3:0 (20:25, 19:25, 11:25) i postawiła radomian w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o awans do dalszej fazy gier Pucharu Polski.

Czarni rozpoczęli pierwszą odsłonę całkiem nieźle, ale zakończyli fatalnie. Zadecydowały o tym pojedyncze błędy radomian w końcówce seta. Mimo to Czarni wypadali dość dobrze na tle silnego rywala.

KLIKNIJ I OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

Podobnie było i w drugim secie, który rozpoczął się od ostrej wymiany punkt za punkt. Jednak od stanu 3;3 inicjatywę przejęli podopieczni Daniel Castellaniego. Dominacja ZAKSY trwała przez większość seta, który zresztą pał jej łupem. Zadecydowała o tym m.in dobra gra na bloku. Czarni robili co mogli, ale strata do rywali była zbyt duża do odrobienia i radomianie musieli pogodzić się z porażką w drugiej odsłonie 19:25.

Trzeci set to już prawdziwa dominacja aktualnego lidera ekstraklasy. Czarni nie istnieli na boisku o czym może świadczyć wynik ostatniej części gry. ZAKSA wygrała trzeciego seta do 11 i cały mecz 3:0.

- Graliśmy dobrze w pierwszych dwóch setach. Potem coś się zacięło - mówił po meczu Wojciech Stępień trener Czarnych Radom.

I trudno mu się dziwić bo Czarni wstydu nie przynieśli choć końcówkę meczu zagrali bardzo słabo. Trzeba jednak przyznać, że przeciwnik nie był byle jaki i spotkanie nie należało do łatwych.

Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 19:25, 11:25)

Najlepszym zawodnikiem meczu został uznany Grzegorz Pilarz  - rozgrywający z ZAKSY.