Adam Kamiński zawodnikiem Czarnych!

Adam Kamiński zawodnikiem Czarnych!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Kadra Cerrad Czarnych została skompletowana. Ostatnim siatkarzem pozyskanym przez klub z Radomia jest Adam Kamiński. Kanadyjczyk posiadający polski paszport ostatnio występował w Dukli Liberec, ale za sobą ma już występy w PlusLidze. Grał również w Słowenii.

Adam Kamiński to środkowy bloku. Dobre warunki fizyczne (204 cm wzrostu) spowodowały, że początkowo trenował koszykówkę. Sympatią do siatkówki zapałał w szkole średniej. Jego dobra postawa w 2008 roku zaowocowała transferem do słoweńskiego OK Salonit Anhovo Kanal. Dwa lata później wybrał ofertę Farta Kielce i dał się poznać w Polsce. Ostatnio bronił barw Dukli Liberec. Siatkarz był uczestnikiem mistrzostw świata w 2010 roku.

Reprezentacyjna przygoda Adama Kamińskiego trwa nadal. Zawodnik znalazł się w kadrze Kanady powołanej przez Glenna Hoaga na rozgrywki Ligi Światowej. Obecnie przebywa natomiast na zgrupowaniu przed Mistrzostwami NORCECA (Konfederacja Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów). - Mistrzostwa odbędą się 21-29 września. Dlatego Adam Kamiński najprawdopodobniej dołączy do nas dopiero na kilka dni przed inauguracją sezonu ligowego - informuje Dariusz Fryszkowski, menadżer drużyny Cerrad Czarni. 

Tym samym kadra radomskiego beniaminka została skompletowana:
Rozgrywający: Bartłomiej Neroj, Łukasz Zugaj
Atakujący: Marien Moreau (FRA), Bartłomiej Bołądź
Przyjmujący: Dirk Westphal (GER), Kamil Gutkowski, Jakub Wachnik, Jakub Radomski
Środkowi bloku: Bartłomiej Grzechnik, Adam Kamiński (CAN), Jozef Piovarci (SVK), Michał Ostrowski
Libero: Paweł Filipowicz, Adam Kowalski

źródło: czarni.radom.pl / fot. newspix.pl

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy