Zumba - najgorętszy hit fitnessu

Zumba - najgorętszy hit fitnessu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Odwiedziliśmy z kamerą Szkołę Tańca i Fitnessu Rockstep w Radomiu, żeby sprawdzić, dlaczego wszyscy tak chętnie wybierają zumbę jako formę rekreacji i sposób na aktywne spędzenie czasu. 

Na zajęcia uczęszczają głównie kobiety, choć rodzynki w postaci mężczyzn również się zdarzają. Zumba z założenia jest formą fitnessu przeznaczoną dla osób w każdym wieku. Przy czym gorąca muzyka (merengue, cumbia, salsa, taniec brzucha)  sprawia, że wszyscy bez lęku poruszają się w jej rytmie. Jak dodaje Monika Giermuda ze Szkoły Tańca i Fitnessu Rockstep: - zumba jest dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych i  predyspozycji ruchowych. Jest bardzo efektywna, nowatorska i ekscytująca. Jest jakby zakamuflowaną gimnastyką.

Podczas zajęć uśmiech i dobre nastawienie towarzyszyło uczestnikom w trakcie ćwiczeń. Mimo wysiłku i wyczerpującego treningu byli chętni do dalszej zabawy w formie tanecznych kroków.
-Prowadząc zajęcia zumby, chcę pomóc ludziom w zachowaniu pięknego wyglądu, dobrego samopoczucia, ale w sposób zabawny, luźny, aby zapomnieli o swoich problemach dnia codziennego i dali się porwać gorącym rytmom latynoskim. Większość osób po zajęciach mówi mi, iż podczas treningu świetnie się bawili i nie uświadamiali sobie tego, że ćwiczą - opowiada Monika. - Zumba przyciąga tłumy zwolenników i  na tego rodzaju zajęciach jest zawsze pełna frekwencja - dodaje z uśmiechem.

Tym, co wyróżnia zumbę spośród innych form aerobiku jest to, że w każdej chwili można dołączyć do grupy, gdyż znajomość kroków nie jest wymagana, a co najważniejsze nie są one trudne do opanowania. Choć ćwiczeniom towarzyszy przyjemna atmosfera, to nie możemy zapomnieć o wysiłku fizycznym, którego efektem była dosłownie ognista aura i mokre podkoszulki. Zmiany tempa i intensywności ćwiczeń pomagały złapać uczestnikom oddech, wpływając również pozytywnie na serce - pobudzając je do pracy. Jest to także odpowiednia forma zadbania o swoją sylwetkę: - Wpływa na poprawę kondycji, szybkie spalanie tkanki tłuszczowej,  rzeźbienie sylwetki w takich rejonach ciała, jak: pośladki, nogi, ramiona, dolne partie pleców i brzuch - podkreśla prowadząca zajęcia.

Zumba to dobra zabawa w fitnessie dla każdego - poleca Monika Giermuda.


Zajęcia zumby w Szkole Tańca i Fitnessu Rockstep. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału!
D.T.-P.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy